Nowy członek zarządu Seoul Semiconductor Europe

5 lutego 2017
Nowy członek zarządu Seoul Semiconductor Europe

Z dniem 11 listopada 2016 r. Andreas Weisl – dotychczasowy wiceprezes na Europę koreańskiego producenta diod LED, firmy Seoul Semiconductor SSC – objął funkcję członka zarządu spółki Seoul Semiconductor Europe GmbH z siedzibą w Monachium (Niemcy).

Firma od 2010 r. konsekwentnie rozbudowuje sieć sprzedaży w Europie. Region ten już od dawna ma swój udział w globalnym sukcesie przedsiębiorstwa, które zaskakuje tempem rozwoju. SSC należy do globalnej, a więc także europejskiej, czołówki producentów diod LED.

Pan Weisl zarządza firmą SSC od 2010 r., początkowo jako dyrektor naczelny dla regionu Europy Środkowej i Północnej, a od 2014 r. jako wiceprezes na Europę. Będąc osobą odpowiedzialną za rozwój działalności w Europie, znacząco przyczynił się do sukcesu firmy. Andreas Weisl może poszczycić się ponad jedenastoletnim doświadczeniem w branży LED. Przed przystąpieniem do SSC w 2010 r. był m.in. menedżerem w firmie Osram Opto Semiconductors.

O firmie Seoul SemiconductorFirma Seoul Semiconductor opracowuje oraz sprzedaje diody LED (ang. light emitting diodes) na rynku oświetlenia ogólnego, automotive, back-lighting (TV, smartfony) oraz oświetlenia specjalnego (UV). Jako jeden z pięciu największych producentów diod LED na świecie Seoul Semiconductor posiada ponad 12 tys. patentów, oferuje szeroką gamę unikalnych technologii oraz dostarcza miliardy diod każdego miesiąca do setek klientów na całym świecie. Głównymi unikalnymi oraz innowacyjnymi technologami, którymi firma może się pochwalić, są: Wicop LED – diody LED nieposiadające obudowy; Acrich – wiodąca technologia zasilania diod LED bezpośrednio z sieci 230 V AC; Acrich MJT LED – technologia tworzenia chipu diody z wysokim napięciem przewodzenia; nPola – nowy sposób generowania światła z chipu diody za pomocą nowych, doskonalszych materiałów (GaN-on-GaN), dzięki czemu gęstość prądu i światła jest 10-krotnie większa w porównaniu do standardowych rozwiązań

Zaprenumeruj Oświetlenie LED