Oprawa hermetyczna z regulacją strumienia świetlnego

18 kwietnia 2019
Oprawa hermetyczna z regulacją strumienia świetlnego

Z początkiem br. w sprzedaży w Polsce pojawiła się nowa wersja oprawy BS 100 firmy Beghelli. Włoski producent ledowych systemów oświetlenia tym razem postawił na czterostopniową, ręczną regulację strumienia świetlnego, tworząc model Adjustable.

Każde z urządzeń zostało wyposażone w jeden statecznik oraz dwa dwustanowe przełączniki dostosowujące moc świetlną do wymaganych warunków. Oprawy hermetyczne dostępne są w trzech rozmiarach (S, M, L), co pozwala zaadaptować je do oświetlenia niemalże każdej przestrzeni. Oprawa S o długości 670 mm w czwartym, najintensywniejszym trybie pracy, wytwarza strumień świetlny o mocy 5500 lm i pobiera jedynie 41 W. Z kolei oprawa L (1580 mm), zaprogramowana na czwarty poziom, aktywuje strumień 8000 lm. Poprzez różnorodność oraz szeroki zakres pracy BS 100 LED Adjustable dedykowana jest do dystrybucji w hurtowniach elektrotechnicznych. Dzięki modyfikacji strumienia magazynowana jest jedna oprawa o czterech różnych mocach. Takie rozwiązanie znacznie redukuje koszty związane z transportem i przechowywaniem. Producent zadbał również o to, by oprawa wyposażona w jeden statecznik mogła wytwarzać najintensywniejszy strumień o wartości 8000 lm, jednocześnie będąc zgodną z obowiązującymi normami.

W konstrukcji opraw wykorzystano trwałe materiały (uszczelki i poliestrowe klipsy), co zapewnia dłuższe użytkowanie. Klosz został stabilizowany promieniami UV, przez co producentowi udało się zmniejszyć prawdopodobieństwo jego żółknięcia, posiada także mikropryzmatyczną strukturę ograniczającą zjawisko olśnienia przykrego. Oprawę charakteryzują stopień ochrony IP65 oraz zgodność z procedurą HACCP. Zaawansowane parametry oraz specjalistyczne wykończenie pozwalają na montaż produktów z linii BS 100 LED Adjustable w nawet najbardziej wymagających przestrzeniach – takich jak magazyny (w tym magazyny spożywcze), fabryki oraz hale basenowe. Nowa oprawa znajdzie swoje zastosowanie także w garażach i  warsztatach samochodowych.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED