Oprawy i lampy LED z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu

13 listopada 2023
Oprawy i lampy LED z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu

LEDVANCE wprowadza na rynek gamę produktów NATURELOOP wykorzystujących materiały pochodzące z recyklingu. Pierwsza grupa produktów: lamp i opraw oświetleniowych wykonanych  w co najmniej 40% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu będzie dostępna w sklepach stacjonarnych i online od połowy listopada br.

Wprowadzając na rynek nową gamę produktów NATURELOOP, firma LEDVANCE kontynuuje realizację koncepcji LEDVANCE LOOP mającej na celu przekształcenie branży oświetleniowej w bardziej ekologiczną. Całkowicie nowe lampy i oprawy są wykonane w co najmniej 40%  z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego (PCR), w przeliczeniu na zawartość plastiku w produkcie. Ponadto podczas produkcji uwalniana jest mniejsza ilość CO2 w porównaniu z poprzednimi produktami. Pierwsze oprawy z tej oferty to modele odporne na wilgoć, ponieważ składają się głównie z tworzyw sztucznych, dzięki czemu oferują największe możliwości zastąpienia materiałami PCR. Sześć nowych produktów będzie dostępnych w sklepach i w sieci od stycznia 2024 r. Wcześniej klienci będą mogli wybierać spośród 20 nowych typów lamp, które pojawią się w sklepach i sklepie internetowym LEDVANCE w połowie listopada.

Lampy z etykietą OSRAM

Jako część pierwszej fali nowej gamy produktów NATURELOOP, firma LEDVANCE wprowadza na rynek 20 lamp z etykietą OSRAM. Lampy LED Classic NATURELOOP do oświetlenia ogólnego w obszarach prywatnych i publicznych posiadają obudowę i klosze wykonane w co najmniej 40% z tworzywa PCR. Obejmują zastępcze moce od 40 W do 100 W przy strumieniu świetlnym od 470 lm do 1521 lm. Od połowy listopada będą dostępne w sklepach i sklepie internetowym LEDVANCE w trzech kształtach o temperaturach barwowych 2700 K i 4000 K.

Lampy z etykietą LEDVANCE

Dodatkowo pierwsza fala produktów NATURELOOP obejmuje sześć opraw przeciwwilgociowych sprzedawanych pod marką LEDVANCE. Submarine NATURELOOP ma obudowę, dyfuzor i klipsy wykonane w co najmniej 40% z tworzywa sztucznego PCR. Oprawy o stopniu ochrony IP65 charakteryzują się nowym wyglądem dzięki bejcowanemu na biało kolorowi. Występują w wersjach pojedynczych lub podwójnych o mocy odpowiednio 7 W (2 × 7 W), 13,5 W (2 × 13,5 W) i 20 W (2 × 20 W) oraz strumieniu świetlnym od 110 lm do 6200 lm i temperaturze barwowej 4000 K. Oprawy będą dostępne w sprzedaży detalicznej i internetowej od stycznia 2024 r.

Więcej o produktach NATURELOOP 

Źródło: LEDVANCE