Otwarcie Fabryki Marzeń

20 marca 2019
Otwarcie Fabryki Marzeń

11 marca 2019 r. zespół Luxon LED rozpoczął pierwszy dzień pracy w Fabryce Marzeń, bo tak został nazwany projekt budowy nowej fabryki produkującej oświetlenie LED. Firma Luxon LED od 11 lat dynamicznie rozwija się w segmencie oświetlenia przemysłowego, czego dowodem jest sukcesywne zwiększanie powierzchni biurowej i magazynowo-produkcyjnej w tempie co 9 miesięcy przez ostatnie 10 lat.

Firma Luxon LED zaczęła prowadzić swoją działalność w piwnicy jednego z właścicieli spółki. Jak wspomina Krzysztof Ostrowski, prezes zarządu: –To były czasy pre-Luxon, nie było nas stać na ogrzewanie i na pensje dla siebie, a nasza wiedza dorównywała wynagrodzeniom. Obecnie Luxon LED jest najszybciej rozwijającym się producentem oświetlenia LED w Europie według rankingu „Deloitte Fast 50 CE 2018” oraz rankingu „Financial Times 1000” z 2019 r.

W celu utrzymania dynamiki wzrostów i dalszego rozwoju potrzebowaliśmy miejsca, które w końcu dorówna naszym ambicjom – mówi Marek Ostrowski, wiceprezes zarządu odpowiedzialny za strategię i rozwój.

Za realizację projektu Fabryki Marzeń odpowiedzialny był Maciej Szott, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży i marketingu. Obiekt powstał w równo 10 miesięcy od wbicia pierwszej łopaty, a postępy budowy można zobaczyć na firmowym koncie YouTube. Obecnie obiekt ma 2100 mkw powierzchni użytkowej; kolejne 1400 mkw powierzchni magazynowo-produkcyjnej będzie zaś dobudowane w przeciągu roku. – Zależało mi na przestrzeni, w której nasi pracownicy będą dobrze się czuli, będzie funkcjonalna i jednocześnie miła dla oka – komentuje Maciej Szott. Inwestycja kosztowała blisko 11 mln zł i zastosowano przy niej model „zaprojektuj – zbuduj – sfinansuj” z lokalnym deweloperem. Niebagatelne znaczenie miało także wsparcie ze strony nowego inwestora – fundusz współzarządzany przez Noble Funds TFI oraz CVI Dom Maklerski, który dołączył do spółki we wrześniu 2018 r.