Polskie mierniki na rynku rosyjskim

15 listopada 2019
Polskie mierniki na rynku rosyjskim

Rosyjski Państwowy Instytut Metrologiczny VNIIOFI (All-Russian Research Institute for Optical and Physical Measurements, FGUP VNIIOFI), znajdujący się w Moskwie, został oficjalnym dystrybutorem urządzeń GL Optic na rosyjskim rynku.

Współpraca między GL Optic a VNIIOFI trwa już od ponad 8 lat, a instytut FGUP VNIIOFI corocznie dostarcza i kalibruje dla  GL OPTIC wzorce źródeł światła. GL OPTIC Polska Sp. z o.o. Sp. k.  wykonało dla instytutu FGUP VNIIOFI wzorzec strumienia świetlnego z rozkładem spektralnym, który w ciągu kilku miesięcy będzie jednym z narodowych wzorców promieniowania optycznego w Rosji. Jednocześnie FGUP VNIIOFI dostarczył do GL OPTIC tzw. ciało czarne (absolutny wzorzec luminancji energetycznej, który jest podstawą do kalibracji wszelkich optycznych systemów pomiarowych w zakresie od ultrafioletu do podczerwieni). Ciało czarne jest jedynym tego typu urządzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej. W chwili obecnej wiodące w świecie narodowe laboratoria metrologiczne, takie jak PTB, NIST oraz VNIIOFI, jako pierwotny wzorzec promieniowania optycznego w zakresie 250–2500 nm wykorzystują wysokotemperaturowe ciało czarne –blackbody (BB)  o temperaturze pracy do 3500 K. Takie BB zostało właśnie dostarczone do GL Optic.

O VNIIOFI

Rosyjski Państwowy Instytut Metrologiczny VNIIOFI w jest wiodącą jednostką w tym kraju o charakterze badawczo-produkcyjnym, której nadrzędnym celem jest stworzenie państwowego systemu zapewniającego jednolitość pomiarów w fotometrii, radiometrii promieniowania optycznego i w zakresie tętnienia światła.

O firmie GL Optic

Gl Optic jest polsko-niemieckim producentem precyzyjnych urządzeń do pomiaru światła i kompleksowych rozwiązań i  systemów spektralnego pomiaru światła. Oferta firmy obejmuje inteligentnie zaprojektowane, intuicyjne i precyzyjne systemy pomiarowe, w tym: spektroradiometry, kule całkujące, goniometry, mierniki luminancji oraz oprogramowanie analityczne. GL Optic produkuje, dystrybuuje i serwisuje profesjonalne systemy do pomiaru światła: od pomiaru pojedynczych diod LED po urządzenia do kompleksowej oceny opraw oświetleniowych. GL Optic tworzy zintegrowane, łatwe w obsłudze, profesjonalne rozwiązania pomiarowe dla wielu gałęzi przemysłu i zróżnicowanych odbiorców: producentów oświetlenia, firm elektronicznych, dostawców dla branży  samochodowej, laboratoriów i ośrodków naukowych.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED