Prawdziwa moc sztuki oświetleniowej

23 lipca 2015
Prawdziwa moc sztuki oświetleniowej

W dniach od 23 do 26 lipca br. w Lublinie odbędzie się VI Carnaval Sztukmistrzów promujący ideę i sztukę Nowego Cyrku. Ponad 40 artystów, m.in. akrobatów, żonglerów, kuglarzy, klownów i iluzjonistów, zaprezentuje blisko 150 przedstawień, z czego większość odbędzie się w otwartej przestrzeni miejskiej. Philips, partner Carnavalu Sztukmistrzów, na Rynku Starego Miasta wykreuje dynamicznie ziluminowaną przestrzeń, która stworzy świetlną scenerię dla przedstawień odbywających się wieczorem w zabytkowej przestrzeni Lublina. 30 kamienic oraz Trybunał rozbłyśnie w świetle 360 opraw Philips LED RGB tworzących wielorakie sceny świetlne dzięki inteligentnym systemom sterowania.

 

Ponadto na placu Po Farze powstanie plac Braci Philips. Będzie to przestrzeń stworzona pod 220 dynamicznie ziluminowanymi parasolami zawieszonymi na wysokości 4 metrów, w której odbywać się będą pokazy świetlne i koncerty. Do ich oświetlenia posłuży 25 indywidualnie sterowanych reflektorów Philips LED, dzięki czemu każdego dnia Carnavalu plac Braci Philips rozświetlać będzie 16 milionów kolorów. Wszystkie atrakcje będą przekazywane na żywo przez Philips Social Newsroom na 12 profilach społecznościowych połączonych w jedną platformę komunikacyjną: Miastoswiatła. Na uczestników czekają konkursy internetowe, fotograficzna gra miejska oraz atrakcyjne nagrody.
– Światło definiuje przestrzeń miejską po zmroku, oddaje energię miasta i tworzy niepowtarzalną atmosferę, integrując ludzi. To jest prawdziwa moc sztuki oświetleniowej. Dodatkowo, podczas Carnavalu Sztukmistrzów ziluminowane przestrzenie miejskie współgrać będą ze spektaklami przygotowanymi przez artystów. W ten sposób wspólnie tworzyć będziemy wielowymiarowe, niepowtarzalne widowisko, które z pewnością zachwyci gości Carnavalu – podsumował Bogdan Rogala, wiceprezes zarządu Philips Lighting Poland.

 

Podczas Carnavalu Philips po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje innowacyjny system HUE, czyli inteligentne rozwiązanie oświetlenia domowego do dynamicznego kreowania przestrzeni. Na placu Braci Philips (plac Po Farze) powstanie wyciemniona strefa doświadczalna, w której będzie można poczuć urok i moc światła. System HUE można sterować za pomocą ok. 300 aplikacji działających w systemie Android lub iOS.

 

Do iluminacji Rynku Starego Miasta oraz rozświetlania placu Braci Philips wykorzystane zostaną innowacyjne, energooszczędne rozwiązania Philips LED.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED