Profesjonalne rozwiązania do pomiaru światła i wyświetlaczy firmy Konica Minolta

18 maja 2022
Profesjonalne rozwiązania do pomiaru światła i wyświetlaczy firmy Konica Minolta

Postrzeganie barw i różnic między nimi to istotna umiejętność naszych oczu. Dzięki nim widzimy przecież bardzo małe elementy, dostrzegamy różnice w ich  wyglądzie i kolorze. Do tego potrzebujemy odpowiedniego światła.

Jeśli nasza praca jest związana z oceną wzrokową, akceptacją i spostrzeganiem różnic między kolorami, to warto zadbać o dobre i powtarzalne warunki oświetlenia. Skąd dowiedzieć się, jaka ilość światła jest dobra do pracy? Jaka jego barwa jest odpowiednia? Najlepiej uzyskać te dane poprzez porównanie… Ale porównanie czego z czym? W tym celu niezastąpione jest urządzenie pomiarowe. Dzięki niemu możemy sprawdzić różne środowiska w naszym otoczeniu, zmierzyć ilość światła pożądanego i tego, które przeszkadza, a także odbicie światła od powierzchni, po czym wyrazić te wartości za pomocą liczb. Urządzenia pomiarowe mierzą ilość, cechy i jakość światła.

Wszystkie te dane można uzyskać w jednym pomiarze. Z kolei do pracy z monitorem możemy posłużyć się miernikami, które zmierzą kolor wyświetlanego obrazu na ekranie, przedstawią ich czystość i poziom równomierności świecenia. Nie ma lepszego sposobu na sprawdzenie tych wartości niż pomiar.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zarejestruj się na czerwcowe spotkanie branży oświetleniowej!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rejestracja na stronie:

http://www.kko.ciepoland.pl/