Przetargi dotyczące oświetlenia LED. Analiza III kwartału 2015 r.

29 października 2015

Od lipca do września br. w Polsce ogłoszono 492 przetargi, których przedmiot był związany z oświetleniem LED (w ogłoszonych przetargach oświetlenie LED występuje jako samodzielne zamówienie lub jako część składowa większego przetargu).
Najaktywniejszymi miesiącami analizowanego okresu, w którym publikowane były ogłoszenia LED, były lipiec (178 ogłoszeń) i wrzesień (173 ogłoszeń); w sierpniu pojawiło się 141 ogłoszeń.

 

Zdecydowanie najwięcej ogłoszeń o wszczęciu postępowania przetargowego w zakresie robót lub usług związanych z oświetleniem LED pojawiło się w województwie śląskim (80). Spora część ogłoszeń ukazała się na terenie województw mazowieckiego (70) oraz dolnośląskiego (66). Najmniej ogłoszeń zmonitorowano w województwie świętokrzyskim (6).
Województwa śląskie, dolnośląskie oraz mazowieckie wskazywane były również jako te, w których realizacja przetargów była najliczniejsza (śląskie – 81 projekty, dolnośląskie – 66, mazowieckie – 62).

 

W III kwartale br. najpopularniejszą formą przetargów był przetarg nieograniczony – 245 ogłoszeń.
Usługi i ich wykonanie to najczęściej pojawiający się typ przetargów publikowanych w III kwartale. 341 ogłoszeń o zamówieniach publicznych zakwalifikowanych zostało w tej kategorii.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED