PURELIGHT LUG – skuteczna dezynfekcja powierzchni i powietrza

9 czerwca 2020
PURELIGHT LUG – skuteczna dezynfekcja powierzchni i powietrza

Już dziś widzimy, że koronawirus na lata zmieni sposób, w jaki do tej pory funkcjonowaliśmy w życiu codziennym. Pandemia COVID-19 i wynikające z niej zagrożenia stały się wyraźnym impulsem zarówno dla biznesu, jak i całej przestrzeni publicznej, do podejmowania licznych działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Ta tendencja jest widoczna m.in. w wyraźnym wzroście zainteresowania technologiami podnoszącymi bezpieczeństwo, do których należy wykorzystanie promieniowania UVC, które ze względu na skuteczność wprowadziliśmy do naszej oferty.

Promieniowanie UVC to jedna z najefektywniejszych metod dezynfekcji powietrza oraz powierzchni. Dociera ono do trudno dostępnych zakamarków i likwiduje 99,9% bakterii, wirusów, pleśni, grzybów i innych drobnoustrojów w pomieszczeniu. Technologia ta jest znana od wielu lat i po dziś dzień znajduje swoje zastosowanie m.in. w odkażaniu wody, w sterylizatorach do odkażania smartfonów, laptopów, przyrządów w salonach kosmetycznych oraz sprzętu medycznego.

Jedną z pierwszych instytucji, która opracowała zalecenia dotyczące naświetlania promieniowaniem UVC w celu dezaktywacji wirusa SARS-CoV-2 była Narodowa Komisja Zdrowia w Chinach.  Wysoką skuteczność w zwalczaniu koronawirusa przy wykorzystaniu fal o długości 253.7 nm potwierdzili również badacze z Center for Radiological Research Columbia University, którzy uznali tę metodę za jedną z najbardziej efektywnych. Udowodniono, że światło ultrafioletowe niszczy cienką warstwę lipidową koronawirusa, powodując jednocześnie jego dezaktywację.

Dodatkowo tym, co nas wyróżnia, z pewnością jest indywidualnie podejście do realizowanych projektów, gdyż wiemy jak różnorodne są potrzeby naszych klientów. Dlatego w rodzinie PURELIGHT LUG znajdują się różne warianty opraw m.in. oprawa DIRECT z bezpośrednim promieniowaniem UVC, oprawa typu FLOW ograniczająca się jedynie do funkcji oczyszczania powietrza lub wariant HYBRID łączący w sobie obie te funkcje.

Stosowanie technologii UVC wymaga dodatkowych środków ostrożności, dlatego w swojej ofercie przygotowaliśmy szereg akcesoriów, które pomagają w przestrzeganiu najwyższych standardów bezpieczeństwa i zachowania zdolności użytkowej specjalistycznych lamp promieniotwórczych. Dzięki zastosowaniu technologii SMART sterowanie oprawami możliwe jest z dowolnego miejsca bez konieczności przebywania w dezynfekowanej przestrzeni. Oprawy dodatkowo mogą zostać wyposażone w: sensory ruchu, czujniki otwarcia drzwi czy licznik czasu pracy. Zaoferowane rozwiązania w zależności od potrzeb możemy wykorzystać zarówno w obecności osób i zwierząt w pomieszczeniu, jak i po opuszczeniu przez nich pomieszczenia.

Na każdym etapie realizacji projektu nasi specjaliście są gotowi do udzielenia eksperckiego wsparcia naszym klientom. Przygotowaliśmy również szereg materiałów dedykowanych oprawom PURELIGHT LUG m.in. stronę internetową, cykliczne webinaria, broszury informacyjne, które przybliżają wykorzystywaną przez nas technologię i korzyści płynące z jej zastosowania.

Jesteśmy przekonani, że rozwiązania w technologii UVC to zarówno efektywny, jak i bezpieczny sposób walki z zagrażającymi zdrowiu mikroorganizmami, który z czasem stanie się  jednym z najczęściej stosowanych środków podnoszących bezpieczeństwo w przestrzeniach publicznych.