PZPO zwrócił się do Ministerstwa Rozwoju z prośbą o wsparcie firm oświetleniowych

26 marca 2020
PZPO zwrócił się do Ministerstwa Rozwoju z prośbą o wsparcie firm oświetleniowych

Jak czytamy w liście adresowanym do Ministerstwa Rozwoju, w związku z bardzo trudną sytuacją firm produkujących oświetlenie, Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego zwraca się o uwzględnienie w proponowanej przez Rząd „Tarczy antykryzysowej” rozwiązań, które pozwolą nie upaść firmom produkującym sprzęt oświetleniowy w Polsce.

Kłopoty firm oświetleniowych wynikają nie tylko ze spadku zamówień  polskich oraz zagranicznych,  konieczności ponoszenia opłat związanych z utrzymaniem przedsiębiorstw, ale także braku zapłaty za już zrealizowane dostawy.

Polskie firmy branży oświetleniowej osiągnęły bardzo wysoką pozycję na rynku produktów oświetleniowych w Europie i skutecznie, do tej pory, konkurowały zarówno z największymi graczami międzynarodowymi jak i dostawcami chińskimi.

Brak pomocy ze strony władz państwowych, w chwili obecnej, spowoduje zapaść naszej branży, zamknięcie zakładów oraz opanowanie rynku przez firmy obce. Do tej pory nie tylko udało się utrzymać polski przemysł oświetleniowy ale i równocześnie bardzo go rozwinąć.

Pismo z propozycjami konkretnych rozwiązań, które PZPO skierował do Pani Minister Jadwigi Emilewicz można przeczytać TUTAJ