Odbiorniki ściemniające

16 maja 2016
Odbiorniki ściemniające

Firma Eaton wprowadziła rewolucyjne rozwiązanie przyciemniania i rozjaśniania oświetlenia do wszystkich stosowanych powszechnie typów źródeł światła. Dotyczy to żarówek tradycyjnych, halogenowych, świetlówek kompaktowych (CFLs) oraz nadających się do przyciemniania źródeł LED. Odbiornik ściemniający Eaton Smart Dimmer nadaje się również do stosowania z lampami LED o niskiej mocy, których dotychczas nie można było przyciemniać w sposób skuteczny i stabilny.
Dużą zaletą Smart Dimmer jest kompaktowa budowa i łatwy montaż. Ponadto mają sześć wbudowanych profili przyciemniania, które są od razu gotowe do użycia we wszystkich standardowych zastosowaniach. W przypadku specjalnych zastosowań można szybko i łatwo określić własne profile.

 

Odbiorniki ściemniające Eaton Smart Dimmer gwarantują łagodne ściemnianie bez efektu drgania lub migotania światła. Nie generują żadnego słyszalnego hałasu, a w przypadku stosowania z lampami LED małej mocy światło gaśnie od razu po wyłączeniu. Zapewniają płynną regulację jasności świecenia aż do poziomu maksymalnego, a dodatkową korzyść stanowi zastosowana technologia oszczędnego zużycia energii.
Po zainstalowaniu odbiornika ściemniającego można go łatwo obsługiwać za pomocą jednego lub większej liczby przełączników bezprzewodowych. Po trwającej zaledwie kilka kliknięć konfiguracji grupę odbiorników można kontrolować jednym przyciskiem lub jeden odbiornik można obsługiwać wieloma przełącznikami. Można np. ustawić wyłączenie wszystkich świateł w domu jednym przyciskiem. Aby zapewnić dodatkową inteligentną funkcjonalność, odbiorniki ściemniające Eaton są kompatybilne z bezprzewodowym systemem automatyki budynku xComfort.

 

Odbiorniki ściemniające Eaton Smart Dimmer są dostępne w wykonaniu podtynkowym o głębokości montażu 18 mm, o mocy znamionowej 250 W oraz jako wersje wbudowane o mocy 250 i 500 W. Wszystkie typy mają wbudowane zabezpieczenie chroniące przed zwarciem, przeciążeniem i przegrzaniem.

 

www.eaton.eu