Rekord wydajności

16 lutego 2017
Rekord wydajności

Firma Lumileds wprowadziła na rynek diodę LUXEON MX, wieloczipowy układ o największej w tym segmencie wydajności i mocy, przeznaczony dla opraw zewnętrznych i lamp typu high bay. Dioda wytwarza strumień świetlny 1200 lumenów przy wydajności 150 lm/W w temperaturze 85°C , a efektywność całego systemu zasilanego prądem 700 mA osiąga wartość 120 lm/W.

Dzięki postępowi technologicznemu firma Lumileds zmaksymalizowała wydajność i żywotność diod. Luxeon MX umożliwia producentom opraw stworzenie konstrukcji, które sprostają wymaganiom co do wydajności i jakości określonym normami DesignLights Consortium ® (DLC) Premium V4.1.

Diody LUXEON MX otrzymały nową, solidną obudowę, która znacznie zwiększa prognozowany czas utrzymania strumienia świetlnego w porównaniu do diod LUXEON M. Jednocześnie, dzięki temu, że LUXEON MX ma identyczne rozmiary i charakterystykę rozsyłu światła co LUXEUN M możliwe jest łatwe tworzenie nowych wersji produktów bez zmiany ich projektów. 

Wieloczipowa dioda Luxeon MX będzie dostępna w różnych temperaturach barwowych od 3000 K do 6500 K i z różnymi wartościami współczynnika oddania barw CRI (70, 80 i 90) w dogodnych konfiguracjach zasilania: 3 V, 6 V i 12 V. Przewidywane aplikacje obejmują oświetlenie uliczne, oświetlenie obiektów sportowych czy hal wysokiego składowania.

Zaprenuemeruj Oświetlenie LED