Rekordowe przychody polskiego producenta oświetlenia

10 czerwca 2015
Rekordowe przychody polskiego producenta oświetlenia

Według najnowszych wyników za rok 2014, firma LUG SA osiągnęła najwyższe w historii przychody w wysokości 114 mln zł i zwiększyła zysk netto o 180 proc. w porównaniu z rokiem 2013, inwestując jednocześnie w badania i rozwój.
W 2014 roku prowadzone były intensywne prace w obszarze badań i rozwoju. W listopadzie ub.r. rozpoczęła się budowa centrum badawczo-rozwojowego z kompleksem hal do produkcji elektroniki, gdzie rozwijana będzie technologia oświetleniowa LED. Zakończenie szacowanej na 6 mln zł inwestycji planowane jest w 2016 roku. Po uruchomieniu dodatkowej fabryki moce produkcyjne Grupy w obszarze technologii LED znacznie wzrosną.
Poza tym rok 2014 był okresem aktywnej rozbudowy struktur sprzedaży w Grupie LUG, zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. Efektem tych działań jest m.in. otwarcie dwóch nowych showroomów opraw oświetleniowych – w Berlinie i Warszawie.

 

Wcześniejsze inwestycje w rozwój sprzedaży eksportowej, będące realizacją kolejnego strategicznego celu firmy, widać już w strukturze sprzedaży Grupy. Po raz drugi z rzędu sprzedaż na rynkach eksportowych osiągnęła w ciągu całego 2014 roku przewagę nad sprzedażą krajową i wyniosła ponad 54 proc. przychodów firmy.

 

Pełny raport firmy LUG za 2014 rok