SAVA – oprawa oświetleniowa LED przygotowana specjalnie dla Warszawy

31 maja 2021
SAVA – oprawa oświetleniowa LED przygotowana specjalnie dla Warszawy

Nazywa się „SAVA” i wyglądem przypomina mały latający spodek. To przygotowana specjalnie dla Warszawy oprawa oświetleniowa LED, którą zaprezentował LUG Light Factory. Firma wyprodukuje i dostarczy  ich blisko 40 tys. Na warszawskich drogach zostaną zainstalowane do końca 2022 r.

Projektowanie  modelu oprawy dla Warszawy  zakończyło się na początku maja br.  Nowoczesny wygląd zawdzięcza kształtowi kopuły ”future proof”, w której mieszczą się wszystkie podzespoły składające się na działanie lampy. Sercem oprawy jest odpowiednio dostosowany do niej układ optyczny, pozwalający na ustawienie odpowiedniej temperatury barwowej światła.

Model wyróżnia się tym, że będzie prostszy w utrzymaniu i naprawie. Aby otworzyć oprawę i wymienić zużytą część, serwisant nie będzie musiał używać specjalistycznych narzędzi. Wszystko dzięki zastosowaniu m.in. trwałego zawiasu i systemu automatycznego rozłączenia.

Cała konstrukcja oprawy wykonana jest ze stopów aluminium. To pozwoli jej przetrwać co najmniej kilkadziesiąt lat. To ważne, bo wraz z latarniami są cały czas narażone na działanie warunków atmosferycznych, w tym opadów i dużych różnic temperatur zwłaszcza zimą.

Źródło: ZDM