Signify otwiera największą na świecie fabrykę źródeł i opraw LED

16 sierpnia 2023
Signify otwiera największą na świecie fabrykę źródeł i opraw LED

Signify ogłosił otwarcie największego na świecie zakładu produkującego oświetlenie LED w Jiujiang w prowincji Jiangxi w Chinach. Nowa fabryka spółki joint venture Signify, Zhejiang Klite Lighting Holdings Co., Ltd będzie produkować wysokiej jakości markowe produkty oświetleniowe LED, w tym dla marki Philips, na rynek chiński i światowy.

Zakład o powierzchni 200 000 m2,  w pełni operacyjny do końca bieżącego roku ze 192 liniami produkcyjnymi, będzie wykorzystywał światowej klasy technologię produkcji, zaawansowaną kontrolę procesów i inteligentną logistykę do produkcji źródeł światła LED i opraw oświetleniowych zarówno na rynek profesjonalny, jak i konsumencki.

Dalszy wzrost w Chinach jest kluczowym elementem naszej globalnej strategii biznesowej. Nowa fabryka wesprze rozwój Signify w Chinach i na całym świecie. Jest to zgodne z naszą wizją rozwoju, i  naszym długoterminowym  zaangażowaniem w Chinach,  wzmacnia naszą obecność produkcyjną i innowacyjną na tym ważnym rynku. – powiedział Eric Rondolat, dyrektor generalny Signify.

Nowa fabryka będzie naszym największym zakładem produkcyjnym lamp LED i opraw oświetleniowych w Chinach i na świecie –  powiedział Yanwei Shen, dyrektor generalny Klite. –Prowincja Jiangxi znajduje się w centrum regionu środkowo-zachodniego Chin i ma przewagę w transporcie i zasobach siły roboczej, co czyni ją doskonałą lokalizacją do budowy bazy produkcyjnej oświetlenia LED – dodał.

W 2019 r. firma Signify nabyła 51% udziałów w firmie Klite, wiodącym producencie wysokiej jakości, ekonomicznych źródeł i opraw LED. W Chinach Signify wytwarza również produkty w swoich innych dziewięciu zakładach.

Fot. Signify

Źródło: Signify