Signify rozświetli stadiony na mundialu w Rosji

19 czerwca 2018
Signify rozświetli stadiony na mundialu w Rosji

Signify dostarczyła oświetlenie na 10 z 12 stadionów, na których rozgrywane będą mecze podczas letnich Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Rozświetlone przez firmę stadiony to: Łużniki (Moskwa), Stadion Kriestowskij (Petersburg), Stadion Olimpijski (Soczi), Stadion Centralny (Jekaterynburg) oraz stadiony w Kazaniu, Rostowie nad Donem, Kaliningradzie, Niżnym Nowogrodzie, Wołgogradzie i Samarze.

Na Stadionie Centralnym w Jekaterynburgu zamontowano specjalne oświetlenie LED firmy Signify przeznaczone na boiska piłkarskie. Najnowocześniejsze oświetlenie LED zapewnia piłkarzom i kibicom najlepszą jakość światła, a przy tym idealnie nadaje się do transmisji telewizyjnych w technologii 4K i do powtórek w zwolnionym tempie w technologii UHDTV, co pozwoli miliardom telewidzów wychwycić cały dramatyzm wydarzeń z boiska – będą mogli dostrzec każdą kroplę potu, napięcie mięśnia i grymas na twarzy. Oświetleniem LED dla boisk piłkarskich można również sterować i synchronizować je z muzyką, dzięki czemu organizatorzy będą mogli stworzyć spektakularne widowiska przed meczem.

Signify oświetla także fasady stadionów, co dodaje im charakteru i tworzy niezwykłą atmosferę dla kibiców udających się na mecze. Iluminacja na moskiewskim stadionie Łużniki jest wyjątkowa – zainstalowano tam dach multimedialny z diodami LED o łącznej powierzchni 39 000 m2 – to jeden z największych i najbardziej nowatorskich multimedialnych elementów elewacji stadionów w Rosji. Unikalne pokazy świetlne wyświetlane na dachu przed, w trakcie i po zakończeniu meczów podkręcą emocje kibiców w całym mieście.

Mamy ponad 80-letnie doświadczenie w oświetlaniu imprez sportowych i jesteśmy uznawani za światowego lidera w oświetleniu sportowym – powiedział Sergey Karpov, szef Działu Oświetlenia Sportowego Signify w Rosji. – Dzięki naszym instalacjom kibice i telewidzowie na całym świecie będą cieszyć się ulubionym sportem, a piłkarze na boisku uzyskają optymalną widoczność.

Signify N.V. to nowa nazwa spółki Philips Lighting N.V., macierzystej firmy ogólnoświatowej grupy Philips Lighting. Nazwa Philips Lighting Poland Sp. z o.o. zostanie zmieniona z początkiem roku 2019.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED