Signify zwiększa produkcję promienników UVC

25 czerwca 2020
Signify zwiększa produkcję promienników UVC

Signify inwestuje w poszerzenie swojej oferty produktów UVC, aby zaspokoić rosnący popyt na urządzenia do dezynfekcji. Planuje w tym roku ośmiokrotnie zwiększyć produkcję promienników UVC. Przejmuje firmę GLA, aby uzupełnić swoja ofertę o urządzenia do dezynfekcji powietrza działające w oparciu o konwekcyjny ruch powietrza i jego odkażanie w górnej części pomieszczenia .

Signify wykorzystuje zgromadzoną na przestrzeni 35 lat specjalistyczną wiedzę w zakresie promieniowania UVC. Skuteczność działania promienników UVC Signify zostały potwierdzone przez  badania laboratoryjne przeprowadzone na Uniwersytecie Bostońskim, według których promienniki UVC firmy Signify dezaktywują wirus powodujący chorobę COVID-19 w ciągu zaledwie kilku sekund. Jest to niezwykle ważne w chwili, gdy organizacje i przedsiębiorstwa szukają sposobów, by kontynuować działalność i świadczyć usługi w bezpiecznym środowisku.

 Nowa linia produktów UVC obejmuje urządzenia do dezynfekcji i komory dezynfekcyjne do szerokiej gamy zastosowań profesjonalnych.

Wprowadziliśmy 12 linii urządzeń do dezynfekcji opartych na promieniowaniu UVC
i zaprojektowanych specjalnie do odkażania powietrza, powierzchni i obiektów. Produkty te są skierowane do różnych segmentów rynku, od biur, siłowni, sklepów detalicznych czy magazynów aż po transport publiczny.
– powiedział Harsh Chitale, dyrektor działu rozwiązań cyfrowych Signify.

Oferta obejmuje oparte na promieniowaniu UVC urządzenia do dezynfekcji, które są idealne do głębokiego odkażania powierzchni w biurach, szkołach czy toaletach. Urządzenia te są wyposażone w czujniki i systemy sterujące, które gwarantują, że działają one tylko, gdy nie ma w pobliżu ludzi ani zwierząt. Kolejny produkt to mobilne, wolnostojące urządzenia do dezynfekcji również emitujące promieniowanie UV-C, które można zastosować w hotelowym pokoju lub użyć do dezynfekcji powierzchni w środkach transportu publicznego, takich jak autobusy czy pociągi.

Na potrzeby dezynfekcji przedmiotów Signify wprowadza linię bezpiecznych i szybkich w użyciu komór dezynfekcyjnych wykorzystujących promieniowanie UVC. Komory te są stosowane w biurach i budynkach użyteczności publicznej do dezynfekowania identyfikatorów, telefonów, toreb, laptopów i portfeli w ciągu zaledwie kilku sekund. W sklepach są one idealne do dezynfekcji zwracanych towarów, okularów lub ubrań zakładanych w przymierzalniach.

Urządzenia do dezynfekcji UVC mogą także występować w formie tuneli służących do odkażania powierzchni. Duża sieć handlowa w Ameryce Północnej wprowadziła w ramach pilotażowego programu tunel UV-C do dezynfekcji wózków sklepowych. Jeden z hoteli w Indiach planuje zastosować tunel UV-C firmy Signify do odkażania bagaży gości w recepcji.

Aby uzupełnić ofertę swoich produktów, Signify przejęła niedawno aktywa Germicidal Lamps & Applications (GLA), niewielkiej holenderskiej firmy posiadającej duże doświadczenie w zakresie dezynfekcji UV-C. W ramach transakcji Signify przejęła od GLA portfolio urządzeń do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach wykorzystujących promieniowanie UV-C, jak również uzyskała specjalistyczną wiedzę na temat ich zastosowań.

Urządzenia takie, można stosować, gdy w pomieszczeniu znajdują się ludzie, ponieważ są one montowane na wysokości, która – w połączeniu ze specjalnymi osłonami i optyką – zapobiega narażeniu ludzi na działanie promieniowania UV-C. Powietrze w górnej części pomieszczenia jest stale dezynfekowane za pomocą promieniowania UV-C i naturalnego obiegu powietrza. Dzięki temu urządzenia te są idealne do stosowania w szkołach, biurach, siłowniach, sklepach detalicznych i innych miejscach, w których przebywa dużo osób.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED