Skuteczna dezynfekcja Philips UV-C

24 listopada 2020
Skuteczna dezynfekcja Philips UV-C

Signify od ponad 35 lat znajduje się w czołówce firm zajmujących się technologią UV, a tegoroczne badania przeprowadzone wspólnie z Uniwersytetem Bostońskim potwierdziły, że promienniki UV-C skutecznie dezaktywują wirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19 w ciągu zaledwie kilku sekund. Signify posiada w swoim portfolio urządzenia do dezynfekcji powietrza, powierzchni i przedmiotów.

Promieniowanie UV-C to jedna z najskuteczniejszych metod dezynfekcji powietrza i pomieszczeń. Jednak wybierając urządzenia należy wziąć pod uwagę funkcjonalność przestrzeni, w których będą się one znajdowały. Dodatkowo, aby proces dezynfekcji był skuteczny, należy starannie dobrać moc i rodzaj promienników do danego zastosowania.

W ofercie Signify znajduje się wiele urządzeń do dezynfekcji marki Philips m.in. są to standardowe urządzenia do dezynfekcji powietrza  i powierzchni instalowane w pomieszczeniach wyposażone
w czujniki i systemy sterujące. Z kolei do dezaktywacji bakterii i wirusów z przedmiotów wykorzystuje się komory dezynfekcyjne.

Do dezynfekcji powietrza najlepiej sprawdzi się Philips UV-C „upper air” – jedyne urządzenie, które może pracować w obecności ludzi. Wykorzystuje ono konwekcyjny ruch powietrza oraz jest montowane na wysokości, która w połączeniu ze specjalnymi osłonami i optyką nie zagraża zdrowiu osób przebywających w pomieszczeniu. Dzięki temu powietrze w górnej części pomieszczenia jest stale dezynfekowane za pomocą promieniowania UV-C.

Dezynfekcja za pomocą urządzeń Philips UV-C ma niezwykle szerokie zastosowanie, ponieważ może być wykorzystana m.in. w:

  • Placówkach medycznych – dezynfekcja powierzchni (podłogi, ściany) w pustych salach dla pacjentów, korytarzach, salach operacyjnych itd.
  • Handlu – dezynfekcja wózków i koszyków sklepowych, przymierzalni oraz innych często dotykanych powierzchni (kasy, półki, lady sklepowe itd.).
  • Transporcie publicznym – dezynfekcja wnętrz pojazdów oraz poczekalni i kas na dworcach.
  • Biurach – dezynfekcja sal konferencyjnych, korytarzy, biurek.
  • Bankowości – dezynfekcja bankomatów, stanowisk kasjerów, blatów biurek konsultantów itd.
  • Logistyce – dezynfekcja wnętrz kontenerów transportowych.
  • Turystyce – dezynfekcja pokoi hotelowych, łazienek, recepcji itd.
  • Sektorze beauty – dezynfekcja wnętrz i wyposażenia salonów kosmetycznych i fryzjerskich.
  • Sektorze fitness – dezynfekcja wyposażenia siłowni.
  • Szkolnictwie – dezynfekcja klas, szatni, łazienek itd.

Więcej informacji na temat technologii UV-C oraz dostępnych urządzeń na stronie:

https://www.lighting.philips.pl/produkty/uv-c-dezynfekcja/urzadzenia-uv-c

 

www.signify.com

 

NASZE GLOBALNE MARKI