Skuteczność urządzeń UV-C od Signify w walce z SARS-CoV-2 potwierdzona badaniami

1 kwietnia 2021
Skuteczność urządzeń UV-C od Signify w walce z SARS-CoV-2 potwierdzona badaniami

Od rozpoczęcia pandemii COVID-19 w Polsce minął już rok. Ten czas zmienił sposób funkcjonowania firm, a także codzienne życie każdego z nas. Przyczynił się także do rozwoju technologicznego organizacji, które wdrażały coraz to nowsze i skuteczniejsze rozwiązania pomagając odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Firma Signify również stanęła na wysokości zadania i poszerzyła swoje portfolio urządzeń do dezynfekcji marki Philips UV-C, zwiększyła ich produkcję i potwierdziła skuteczność w dezaktywacji wirusa SARS-CoV-2.

Signify stawia na technologię UV

W portfolio firmy znajdują się produkty i rozwiązania Philips, które przeznaczone są do dezynfekcji powietrza, przedmiotów oraz  powierzchni i idealnie sprawdzą się w m.in. biurach, szkołach, sklepach, restauracjach, salonach kosmetycznych, siłowniach czy w transporcie publicznym.

Skuteczność potwierdzona badaniami

W 2020 roku firma Signify po raz pierwszy opublikowała wyniki swoich badań przeprowadzonych wraz z Uniwersytetem Bostońskim, które pokazały, że wykrycie wirusa SARS-CoV-2 stało się niemożliwe po zaledwie kilku sekundach od wystawienia go na promieniowanie UVC. Zespół z Uniwersytetu poddał próbkę zawierającą wirus działaniu różnych dawek promieniowania UVC a następnie ocenił stopień dezaktywacji wirusa w różnych warunkach. Testy laboratoryjne dowiodły, że oprawy Philips UV-C dezaktywują 99% wirusów SARS-CoV-2 znajdujących się na powierzchni już w ciągu 9 sekund.[1]

W ostatnim czasie, sprawdzono skuteczność  urządzeń UV-C do dezynfekcji powietrza. Signify wraz z Innovative Bioanalysis, certyfikowanym Laboratorium Referencyjnym w Costa Mesa (Kalifornia) przeprowadzili badania, które potwierdzają skuteczność urządzeń UV-C do dezynfekcji górnych partii powietrza w zakresie dezaktywacji wirusa powodującego chorobę COVID-19. Wyniki testów wykazały, że urządzenia UV-C do dezynfekcji górnych partii powietrza (tzw. Upper Air) w 99,99% dezaktywują wirusa SARS-CoV-2 w powietrzu w pomieszczeniu[2] w ciągu 10 minut, a po 20 minutach poziom wirusa jest poniżej poziomu wykrywalnego[3].

Szerokie możliwości dezynfekcji UVC

Signify oferuje urządzenia o szerokich możliwościach i funkcjonalnościach. Są to m.in. rozwiązania do dezynfekcji powierzchni, które są wyposażone w czujniki oraz systemy sterujące i działają wyłącznie, gdy nie ma w pobliżu ludzi ani zwierząt. A także specjalne urządzenia do dezynfekcji powietrzaw pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. Z kolei do dezynfekcji przedmiotów idealnie nadają się komory dezynfekcyjne, które pomogą pozbyć się drobnoustrojów z identyfikatorów, telefonów, toreb, laptopów i portfeli. W sklepach mogą być one wykorzystywane do dezynfekcji towarów lub terminali płatniczych.

W biurze firmy Signify pracownicy i klienci mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ zostało ono wyposażone w rozwiązania UV-C, dzięki czemu przestrzenie biurowe są wolne od wirusów. Dodatkowo urządzenia Philips UV-C do dezynfekcji znajdują się w również w innych lokalizacjach, m.in. w Polsce w kompleksie Mokotowskiej Fundacji Warszawianka – Wodny Park, w sklepach spożywczych sieci Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” w Ozorkowie, w wypożyczalni nart biegowych Fisher-Jakuszyce w Jakuszycach oraz w niepublicznym przedszkolu i żłobku „Hajduczek” w Chorzowie. Natomiast na świecie np. u sprzedawców detalicznych EDEKA Clausen w Niemczech, sieci dm na Słowacji oraz w klubie Rugby Union Harlequins w Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji na temat oferty urządzeń Philips UV-C dostępnych jest na stronie internetowej tutaj.

[1] Nadia Storm i in., Szybka i całkowita neutralizacja SARS-CoV-2 przez promieniowanie UV-C, 2020 r. Przedmiot do recenzji dostępny tylko jako wydruk wstępny na stronie https://www.nature.com/articles/s41598-020-79600-8. Promieniowanie UV-C zastosowane w tym badaniu wynosiło 0,849 mW / cm2.

[2] Badania przeprowadzono w pomieszczeniu o wymiarach 8’x8’x10’, spełniającym normy Biosafety Level 3.

[3] Zgodnie z wynikami uzyskanymi z testu laboratoryjnego przeprowadzonego przez Innovative Bioanalysis, laboratorium referencyjne CAP, CLIA, AABB z certyfikatem bezpieczeństwa, w pomieszczeniu o odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Więcej informacji można znaleźć w raporcie z badań dostępnym tutaj.

 

 

 

 

NASZE GLOBALNE MARKI

 

 

www.signify.com