Spodziewane zwiększenie zapotrzebowania na diody do sterylizacji

6 maja 2020
Spodziewane zwiększenie zapotrzebowania na diody do sterylizacji

Seoul Semiconductor przedstawił skonsolidowany przychód za I kwartał 2020 roku wysokości 243 mld KRW i zysk operacyjny na poziomie 6 mld KRW.

Firma komunikuje, że pomimo przerw w produkcji z powodu COVID-19, które dotknęły większości światowych producentów, osiągnęła swój cel w kwotach od 240 mld KRW do 260 mld KRW przychodów w tym kwartale.

Aby uniknąć ryzyka produkcyjnego, zbudowała zakłady produkcyjne w Korei, Chinach, Wietnamie i USA. Dzięki temu mogła szybko zaspokoić potrzeby klientów z różnych stref rynkowych, którzy szukali stabilnych dostaw, aby zakupić LED OEM (ang. original equipment manufacturer). Taki krok będzie miał pozytywny wpływ na przyszłe przychody Seula.

Zanotowano spadek w sprzedaży opraw dla klientów końcowych, wynikający ze wstrzymania produkcji. Jednocześnie nastąpił dwucyfrowy wzrost sprzedaży diod LED WICOP w branży motoryzacyjnej. Popyt na diody LED nieposiadające obudowy (LED WICOP ) dla większych i cieńszych ekranów wyświetlacza stale rośnie.

Seoul przedstawił wytyczne dotyczące sprzedaży w wysokości od 250 do 270 mld KRW na nadchodzący II kwartał, sugerując wzrost o 3% do 11% w stosunku do poprzedniego kwartału.

Firma oczekuje, że przychód przyniesie również zwiększone zapotrzebowanie na Violeds, technologię należącą do Seoul Viosys, która sterylizuje 99,9% COVID-19 w ciągu 30 sekund. Seoul Viosys jest spółką zależną Seoul Semiconductor, a Seoul raportuje swoje finanse na skonsolidowanych podstawach.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED