Strategiczna współpraca firm Schréder i Huawei

11 grudnia 2017
Strategiczna współpraca firm Schréder i Huawei

Podczas VIII Globalnego Forum MBB (szerokopasmowej telefonii komórkowej) Huawei wraz z wiodącym dostawcą rozwiązań oświetlenia zewnętrznego Schréder uruchomili nowe rozwiązanie: Shuffle Site.

Shuffle Site jest oparty na modułowym systemie wielofunkcyjnej kolumny oświetleniowej i zewnętrznym nadajniku Huawei. Podczas prezentacji na Forum rozwiązanie Shuffle Site przyciągnęło uwagę światowych operatorów i kluczowych klientów.

Technologia mobilnego, szerokopasmowego internetu nieustannie się rozwija, ulepszając codzienne życie ludzi. Podczas gdy stale rośnie liczba inteligentnych urządzeń i użytkowników sieci bezprzewodowych oraz aplikacji, co prowadzi do gwałtownego wzrostu natężenia ruchu, coraz bardziej restrykcyjne wymagania nakładane są na zasięg i przepustowość sieci komórkowej. W miejscach takich jak Europa lub Stany Zjednoczone istnieją poważne obawy dotyczące wpływu promieniowania elektromagnetycznego na ludzkie zdrowie. Unijny organ regulacyjny ds. radiokomunikacji rygorystycznie ogranicza moc promieniowania pojedynczych stacji. Tradycyjne rozwiązania, szczególnie w zagęszczonym obszarze miejskim, nie są w stanie spełnić ich wymagań.

Punkty świetlne rozmieszczone na obszarze całego miasta, zasilane i regularnie serwisowane, stanowią idealne podłoże pod zarządzanie inteligentnym miastem.
Schréder, światowy lider w dziedzinie inteligentnych rozwiązań oświetlenia zewnętrznego, wprowadził w 2015 r. modułowy system oświetlenia Shuffle. To nowoczesne, zintegrowane rozwiązanie mające na celu poprawę jakości życia i komfortu mieszkańców oraz ochronę środowiska. Kolumnę Shuffle można zintegrować z systemami sterowania, głośnikami, kamerami monitorującymi, hotspotami, ładowarkami do pojazdów elektrycznych oraz wieloma innymi inteligentnymi usługami, aby pomóc w zapewnieniu funkcjonalności, których oczekują ich mieszkańcy.

Od zeszłego roku Schréder i Huawei pracowały nad integracją Shuffle z modułem transmisyjnym. Dziś z dumą i prezentujemy najnowsze rozwiązanie, jakim jest Shuffle Site.

Shuffle Site umożliwi miastom rozszerzenie zasięgu 4G i zwiększenie przepustowości sieci w łatwy sposób i co najważniejsze, zgodnie z przepisami mającymi na celu poszanowanie ludzkiego zdrowia bez potrzeby stosowania dużych anten, które psują poczucie estetyki. Z kolei w przyszłości będzie możliwość łatwego poszerzenia zasięgu w zakresie 5G.

Podczas Globalnego Forum MBB obie firmy podpisały Memorandum of Understanding (MoU, czyli protokół ustaleń) w celu dalszej strategicznej współpracy, dzięki czemu obie strony będą mogły współtworzyć rozwiązania, które będą oświetlać i łączyć miasta.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED