Światło. Miasto. Przestrzeń. Rola oświetlenia w identyfikacji miasta.

10 września 2015
Światło. Miasto. Przestrzeń. Rola oświetlenia w identyfikacji miasta.

Podczas październikowego Kongresu Oświetleniowego LED Polska 2015 wykład na temat roli oświetlenia w identyfikacji miasta poprowadzi architekt Norbert Wasserfurth-Grzybowski.

 

Norbert Wasserfurth-Grzybowski studiował elektrotechnikę na Politechnice Śląskiej oraz technikę świetlną na Politechnice Warszawskiej. Rozszerzył studia na Uniwersytecie w Karlsruhe u prof. Bodmanna. Jest naukowcem, wykładowcą, konstruktorem, publicystą. Aktywnie udzielał się jako projektant, inżynier i menadżer branży oświetleniowej w licznych projektach, w wielu europejskich miastach. W 1996 roku założył swoje biuro projektowe Dynamic Lighting / Studio DL. Pracownie te opracowały wiele znaczących projektów oświetlenia przestrzeni publicznych w miastach takich jak: Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Kilonia, Dresno, Spyer, Stuttgart, Hannover, Hildesheim i innych.
W Polsce są to w szczególności miasta: Warszawa, Łódź, Gliwice i Kraków. W roku 2013 i 2015 pracownia zdobyła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie „Deutscher Lighting Design Preis” w kategorii Lighting Design Projekt przestrzeni publicznych.
Norbert Wasserfurth-Grzybowski od kilkunastu lat jest wykładowcą na Wyższej Uczelni Nauki Stosowanej i Sztuki w Hildesheim (HAWK), gdzie prowadzi swoja pracownię: „Licht Labor”.
Projekty i prace naukowe pracowni STUDIO DL® wyróżnia w wielu dziedzinach ich pionierski charakter oraz wysoki wskaźnik realizacji. W ostatnim okresie zaowocowało to wieloma publikacjami w dziedzinie urbanistyki i semiotyki. Wyniki tych prac zostaną opublikowane w tym roku w książce „Urban Night Identity – Lighting Design DNA®”.

Szczegółowy program Kongresu jest dostępny dla zarejestrowanych uczestników.

Zarejestruj się