System sterowania oświetleniem do zadań specjalnych

29 kwietnia 2016
System sterowania oświetleniem do zadań specjalnych

System sterowania oświetleniem XARA® to nowy produkt firmy NORKA GmbH, który tak jak oprawy przemysłowe NORKA przeznaczony jest do zastosowania w ekstremalnych warunkach środowiskowych.

 

Tak jak oprawy przemysłowe NORKA, komponenty systemu XARA® są zaprojektowane ze szczególnym naciskiem na trwałość i niezawodność przez cały okres funkcjonowania. Czujniki są stosowane w tych samych trudnych warunkach otoczenia i spełniają najwyższe wymagania dotyczące funkcjonalności, stopnia ochrony, odporności na wibracje oraz udary mechaniczne. Zakres temperatury pracy jest bardzo szeroki.

 

Oprawy LED NORKA mają wysoką skuteczność świetlną do 130 lm/W. Metoda „Światło na Punkt“ umożliwia precyzyjne dopasowanie opraw NORKA do wymogów oświetleniowych, przez co uzyskujemy ponad 50% oszczędności w zużyciu energii. Kolejne 35% oszczędności można uzyskać poprzez inteligentny system sterowania.

 

System sterowania oświetleniem XARA® zawiera komponenty do rozproszonego i centralnego systemu sterowania, oprogramowanie konfiguracyjne, panele obsługi tj.: panele dotykowe, czujniki ruchu i oświetlenia, komponenty bezprzewodowe i moduły interfejsu. To zapewnia maksymalną wygodę obsługi, a nawet bezprzewodową instalację. Możliwa jest prosta integracja opraw NORKA z systemem sterowania w budynku, poprzez przewód sterujący lub bezprzewodowo.

 

www.krulen.pl