Szybki i łatwy montaż diod

16 lutego 2017
Szybki i łatwy montaż diod

Firma TE Connectivity (TE), producent elementów łączących i czujników, wprowadziła na rynek gniazdo do montażu diod LUMAWISE LED Holder Type Z35, które umożliwia montaż diod typu COB (ang. chip on board) bez konieczności lutowania – tylko poprzez użycie zacisków ze standardowymi śrubami z płaskim lub stożkowym łbem.

Nowe gniazdo LUMAWISE pasuje do płytek z diodami różnych producentów i występuje w dwóch wielkościach: 13,5 × 13,5 mm i 12 × 15 mm. Pozwala na szybki i łatwy montaż diod poprzez wstawienie ich w gniazdo oraz okablowanie gniazda za pomocą terminali do wciśnięcia końcówek przewodów. Gniazdo umożliwia też łatwe zamocowanie zewnętrznych elementów optycznych. Obudowa gniazda jest wykonana z bezhalogenowego tworzywa termoplastycznego o wysokim współczynniku odbicia i wysokim stopniu trudnopalności. Pozwala ona chronić diody przed szkodliwym wpływem odgazowywania halogenków występującego w przypadku wielu innych tworzyw.

Gniazda LUMAWISE LED Holder Type Z35 mogą znaleźć zastosowanie do produkcji m.in. opraw kierunkowych, opraw do montażu na szynoprzewodach, opraw podtynkowych typu downlight, kinkietów ściennych, oświetlenia architektonicznego i ulicznego, podświetlanych znaków i symboli oraz lamp specjalnych do oznaczania drogi startowej na lotniskach.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED