Tomasz Książek nowym prezesem zarządu Signify Poland

12 października 2021
Tomasz Książek nowym prezesem zarządu Signify Poland

Z dniem 1 października br. stanowisko prezesa zarządu Signify Poland objął Tomasz Książek. Zastąpił on Bogdana Rogalę, który po 38 latach pracy w Signify (poprzednio Philips Lighting) przeszedł na emeryturę.

Tomasz Książek od lat związany jest z branżą oświetleniową, a swoją ścieżkę zawodową w Signify rozpoczął w 1995 roku. W ciągu swojej 26-letniej kariery pełnił różne funkcje kierownicze wyższego szczebla, m.in. rolę dyrektora marketingu na Europę Środkowo – Wschodnią. Aktualnie jest dyrektorem handlowym na Polskę i Kraje Bałtyckie. Od 2017 roku był również wiceprezesem zarządu Signify Poland.

Jesteśmy firmą z wyjątkową 100-letnią historią obecności w Polsce, która od wielu lat wywiera znaczący wpływ na otoczenie biznesowe i społeczne. Objęcie funkcji Prezesa Zarządu Signify Poland to dla mnie ogromny zaszczyt, a także zobowiązanie do dalszego umacniania pozycji lidera branży, w oparciu o innowacyjne technologie oświetleniowe, nieustanne inwestowanie w zaplecze produkcyjno-badawcze, przy zachowaniu celów zrównoważonego rozwoju. – mówi Tomasz Książek, prezes zarządu Signify Poland.

Tomasz Książek jako wiceprezes zarządu Signify Poland ściśle współpracował z dotychczasowym prezesem, Bogdanem Rogalą. Na przestrzeni wielu lat firma ugruntowała swoje znaczenie w Polsce, dynamicznie rozwijając fabryki w Pile, Kętrzynie i Bielsku Białej oraz umacniając pozycję lidera w sprzedaży produktów, systemów i usług oświetleniowych. Biuro handlowe Spółki zlokalizowane jest w Warszawie. Baza pracowników firmy w Polsce jest zdecydowanie największą w Europie Wschodniej. W 2020 roku zatrudniała blisko 6 000 osób.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED