Video mapping 3D dla każdego

11 lipca 2018
Video mapping 3D dla każdego

Może się wydawać, że mapping 3D to rozwiązanie przeznaczone jedynie dla firm i instytucji zaawansowanych technologicznie, które dysponują rozbudowanymi budżetami. Co jednak w przypadku kiedy mapowanie obiektów byłoby równie proste, jak dodanie zdjęcie na Instagram? Na rynku pojawiło się rozwiązanie, które może obsłużyć każdy i to z perspektywy smartfona lub tabletu. Urządzenia Lumitrix.

Obecnie w sprzedaży są dwa urządzenia tego producenta, które pozwolą nam cieszyć się mappingiem praktycznie w każdym miejscu.

Pierwszym rozwiązaniem jest urządzenie Lumitrix T2, dzięki któremu jednocześnie zaprojektujemy oraz wyświetlimy materiał. T2 to równocześnie projektor o wysokiej jasności, komputer z oprogramowaniem, który pełni rolę mediaserwera oraz moduł GSM/WiFi/LAN dzięki którym sterujemy urządzeniem z poziomu komputera, tabletu czy smartfona. Dodatkowo całość zamknięto w mocnej obudowie o stopniu ochrony IP43, co sprawia, że jest to urządzenie przeznaczone do pracy zewnętrznej.

Drugim rozwiązaniem, które proponuje firma Lumitrix to Lumibox. Urządzenie które pozwala nam tworzyć mapping przy użyciu dowolnego projektora. Mały mediaserwer, dokładnie ten sam który znajduje się w modelu T2, posiada również opcjonalny bliźniaczy moduł GSM/Wi-Fi/LAN, wyjście HDMI oraz gniazdo PJLink.

Prostota działania tego urządzenia oraz zakres jego funkcjonalności zapewniają nam bardzo duże możliwości działania, a przy małym wkładzie pracy, możemy sami tworzyć również nowe animacje. To doskonałe rozwiązanie dla szerokiej gamy odbiorców od firm eventowych przez instytucje kultury, urzędy miast aż po galerie handlowe, czy sklepy. Możliwości, szybkość działania oraz łatwość instalacji sprawia, że praktycznie każdy jest w stanie stworzyć multimedialną projekcję w dowolnym miejscu na dowolnym obiekcie. Tego typu rozwiązanie to zarazem coś nowego, a zarazem interesującego dla odbiorcy. W przypadku urządzeń oferowanych przez Lumitrix, tak naprawdę jedynym co ogranicza naszą pracę, jest nasza wyobraźnia.