Więcej opraw ledowych w stolicy

4 lutego 2015
Więcej opraw ledowych w stolicy

Po przeglądzie infrastruktury drogowej Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie podjął decyzję o remontach i budowach nowej infrastruktury, która poprawi bezpieczeństwo i doświetli stołeczne drogi. W tym roku na oświetlenie ZDM wyda blisko 20 mln PLN.

 

Zarząd Dróg Miejskich już od kilku lat korzysta z systemów pozwalających na sterowanie i monitoring opraw drogowych. Coraz częściej na stołecznych drogach można zauważyć oświetlenie ledowe – w Warszawie jest obecnie 543 tego typu opraw. Oświetlenie LED pojawiło się przy al. Jana Pawła II, ul. Szpitalnej, ul. Zgody, ul. Jasnej oraz na moście Poniatowskiego. Część ul. Człuchowskiej i ul. Słomińskiego również została oświetlona ledami. Najnowsza instalacja to oświetlenie parkowe przy ul. Andersa, na odcinku od ul. Stawki do ul. Nowolipki. W tym roku ZDM zmodernizuje oświetlenie na ul. Mehoffera.

 

 Jak zaznacza ZDM, LED to nowa technologia, jak na razie dość kosztowna, ale zauważalna tendencja spadkowa cen pozwoli na dalszy montaż nowoczesnego oświetlenia w Warszawie.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED