Zdecydowana większość projektantów, zarówno architektów, jak i elektryków, z powodzeniem stosuje już oprawy oświetleniowe LED w swoich projektach budynków biurowych, ale często stanowią one jedynie dopełnienie podstawowego systemu oświetleniowego, opartego nadal na oprawach ze świetlówkami liniowymi. Najczęściej przyczyną podejmowania takich decyzji jest wybór inwestora, obawiającego się wysokich kosztów inwestycyjnych oraz braku doświadczenia w użytkowaniu systemów oświetlenia LED.
Czasem sami projektanci nie mają wystarczająco odwagi lub nie potrafią w przekonujący sposób przedstawić odpowiedniego bilansu korzyści wynikających z nowego rozwiązania. Tymczasem oprawy oświetleniowe zintegrowane z diodami LED z powodzeniem mogą pełnić funkcję podstawowego systemu oświetleniowego w budynkach biurowych, przynosząc inwestorowi dodatkowe korzyści, niemożliwe do osiągnięcia przy stosowaniu opraw na tradycyjne źródła światła. Także ceny opraw LED w niektórych kategoriach opraw biurowych są już zbliżone do kosztów zakupu opraw z klasycznymi źródłami światła. Dotyczy to przede wszystkim takich kategorii jak oświetlenie awaryjne, downlighty, kinkiety i plafoniery nastropowe.
W numerze 4.2014 kwartalnika Oświetlenie LED zostały opisane poniższe zagadnienia związane z oświetleniem biur w technologii LED:
Właściwy dobór opraw zintegrowanych LED do oświetlenia biura
Sterowanie oświetleniem
Korzyści i opłacalność stosowania opraw LED
Błędy przy podejmowaniu decyzji o zastosowaniu opraw zintegrowanych LED