Seoul Semiconductor skupi się na opracowywaniu nowych produktów i technologii

9 marca 2020
Seoul Semiconductor skupi się na opracowywaniu nowych produktów i technologii

Seoul Semiconductor przedstawił skonsolidowany przychód w roku budżetowym 2019 w wysokości 1129,5 mld KRW i zysk operacyjny w wysokości 49,6 mld KRW. Skonsolidowane przychody w IV kwartale osiągnęły kwotę 280,9 mld KRW, a zysk operacyjny wyniósł 13,9 mld KRW.

Jak informuje firma w swoim komunikacie, globalne konflikty handlowe oraz polityczne doprowadziły do spadku cen w branży LED, co przyczyniło się do obniżenia zysku Seoul Semiconductors o 5%.

Obecnie firma skupia się na opracowywaniu nowych produktów i technologii, aby zwiększyć sprzedaż produktów o wysokiej wartości dodanej, generując 5% marży.

Jednocześnie Seoul planuje ograniczyć wydatki na badania i rozwój, chcąc osiągnąć docelowo dwucyfrowe marże.

Zanotowany spadek sprzedaży związanej z oświetleniem ogólnym według Seoula jest spowodowany dużymi zapasami w branży. Na szczęście, równoważy go wzrost sprzedaży samochodowych diod LED, a także dwucyfrowy wzrost sprzedaży produktów WICOP (diody LED nieposiadające obudowy). Wszystko dzięki zapotrzebowaniu na większe i cieńsze ekrany wyświetlacza na rynku telewizorów i monitorów.

Seoul przedstawił wytyczne dotyczące sprzedaży w wysokości od 240 do 260 mld KRW na nadchodzący I kwartał, sugerując wzrost o 7–15% kwartał do kwartału ze względu na powolny sezon w branży LED.

Powyższe wytyczne odzwierciedlają potencjalnie zmniejszony popyt ze strony klientów końcowych ze względu na wpływ koronawirusa na procesy produkcyjne.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED