Zdalne sterowanie światłem

30 kwietnia 2015
Zdalne sterowanie światłem

W sprzedaży pojawił się system Lightify firmy Osram przeznaczony do konfigurowania oświetlenia i sterowania nim za pomocą aplikacji w smartfonie lub tablecie. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu można zaprogramować dowolny scenariusz oświetleniowy. Umożliwia to funkcja dynamicznego sterowania światłem w zakresie odcieni bieli i kolorów RGB. Wyboru iluminacji dokonuje się także na podstawie zdjęć. Aplikację można wykorzystać jako zabezpieczenie przed włamaniem, programując scenariusz włączania punktów świetlnych lub korzystając z gotowego trybu wakacyjnego.

 

Na zestaw Lightify składa się szereg innowacyjnych lamp i opraw, a sterowanie nimi jest proste i może odbywać się z dowolnego miejsca za pomocą specjalnej aplikacji w smartfonie lub tablecie. Prosty w obsłudze program łatwo łączy się z sieciami WLAN. Można go zintegrować z istniejącymi systemami oświetleniowymi różnych producentów, obsługującymi standard ZigBee Light Link lub Home Automation. Wszystkimi źródłami światła w systemie Lightify steruje się zdalnie, niezależnie od lokalizacji.

 

Produkt jest dostępny dla klientów detalicznych i użytkowników profesjonalnych. Zestaw startowy zawiera element sterujący i źródło światła. Bezpłatną aplikację można pobrać w sklepach z aplikacjami mobilnymi.

 

Więcej o produktach LED firmy OSRAM