Zdrowe światło w szkole

10 maja 2018
Zdrowe światło w szkole

Firma ES-SYSTEM oświetliła szkołę podstawową SWS De Zoutkamperril w Zoutkamp w Holandii. Do realizacji projektu wykorzystano oświetlenie 100% LED. Zapewnia ono maksymalną efektywność energetyczną budynku przy użyciu najwyższej jakości opraw oświetleniowych, które gwarantują zdrowe światło dla uczących się w szkole dzieci. To kolejna realizacja oświetlenia placówek edukacyjnych przez ES-SYSTEM w kraju i za granicą.

Prawidłowy rozwój oraz zdrowie młodych ludzi w dużej mierze zależy od warunków, w jakich spędzają oni czas. Dlatego dobór odpowiedniego oświetlenia do obiektów edukacyjnych jest bardzo ważny. Odpowiednie oświetlenie pomieszczeń szkolnych, w których uczą się dzieci, wpływa na ich samopoczucie, poziom koncentracji i chęć nauki. Pozwala lepiej skupiać się na wykonywanych czynnościach, co przekłada się na pozytywne wyniki w nauce. Światło, w tym również światło sztuczne, na wiele sposobów wpływa na fizjologię i zachowania ludzi. Europa Zachodnia stawia na zdrowe światło, ponieważ woli zapobiegać niż leczyć późniejsze schorzenia spowodowane przebywaniem z nieodpowiednich warunkach – mówi Rafał Gawrylak, Prezes spółki ES-SYSTEM.

Zastosowane oprawy: COSMO FX, LUNA, CANOS oraz BERSO, które doskonale wkomponowały się w charakter nowoczesnego budynku.

COSMO FX to wszechstronna i łatwa w konserwacji rodzina opraw oświetlenia ogólnego o podwyższonej odporności na niekorzystne warunki środowiskowe. Dzięki optymalizacji technologii LED osiągają lepsze parametry niż podobne oprawy konkurencji, mimo niewielkich rozmiarów i niskiej wagi. COSMO FX to rozwiązanie idealne do wielu aplikacji oświetleniowych: od mieszkań, obiektów biurowych, poprzez szkoły, po hale przemysłowe.
Oprawa LUNA LED daje nieograniczone możliwości aranżacji, ponieważ przyjmuje dowolny kształt i rozmiar. Dzięki temu system znajduje zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach, nadając im niespotykany charakter. Oprawa zbudowana jest z nietoksycznego i niepalnego materiału, co dodatkowo daje użytkownikom przestrzeni bezpieczeństwo i komfort przebywania w oświetlanych pomieszczeniach. Natomiast BERSO LED to oprawa dedykowana do obiektów edukacyjnych, którą charakteryzuje bardzo niski współczynnik olśnienia (UGR).

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED