Zumtobel Group Services wprowadza nowe usługi

5 października 2017
Zumtobel Group Services wprowadza nowe usługi

W ubiegłym roku liczba urządzeń podłączonych do sieci przekroczyła liczbę mieszkańców naszej planety. Coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród odbiorców biznesowych, cieszą się między innymi inteligentne systemy oświetlenia.

Popularność ta jest odpowiedzią na coraz większą świadomość tego, że nie istnieje jedno uniwersalne oświetlenie które byłoby odpowiednie dla wszystkich. Kluczowe znaczenie ma dopasowanie oświetlenia do grupy odbiorców.

Na rosnące zapotrzebowanie klientów, oczekujących coraz efektywniejszych kosztowo rozwiązań, firma Zumtobel Group Services odpowiada dodając do swojej oferty dwie nowe usługi bazujące na analizie danych:

  • Space Management – ułatwiająca efektywne zarządzanie przestrzenią,
  • Remote System Analysis – umożliwiająca zdalną analizę systemu oświetlenia.

Dwie nowe usługi dostarczają inwestorom, menedżerom obiektów czy kadrze kierowniczej zaawansowany pakiet informacji na temat aktualnego stanu systemu budynków, wykorzystania przestrzeni, wcześniejszego i bieżącego zużycia energii w systemie oświetleniowym oraz wszelkich zbliżających się problemach z utrzymaniem. Dzięki wykorzystaniu autorskiego systemu zarządzania oświetleniem LITECOM, Zumtobel Group Services łączy świat oświetlenia, internetu rzeczy, biznesu i IT – w jedną funkcjonalną platformę.

– W dzisiejszych cyfrowych czasach system oświetlenia generuje wartość dodaną dla operatorów budynków, pomagając zwiększyć widoczność procesów i działań w przestrzeni. Nasze systemy oświetleniowe stanowią doskonałe źródło do analizy danych w czasie rzeczywistym, dostarczając klientom mnóstwa cennych informacji i danych, spełniając jednocześnie najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony danych – przekonuje Michał Tomczak, Sales Manager Polska z Zumtobel Group Services.

Przykład realizacji

Zalety usług opartych na analizie danych doceniła Land Securities, największa brytyjska firma zajmująca się nieruchomościami. Organizacja dokonała modernizacji trzech sal konferencyjnych w swojej londyńskiej siedzibie, przekształcając je w swoiste laboratoria. Każdy pokój otrzymał własną koncepcję oświetlenia i różne opcje sterowania, mające na celu zwiększenie komfortu użytkowania. Jeden z nich wyposażony został na przykład w inteligentne czujniki, które pozwalają ocenić, jaka przestrzeń jest używana – czy to na spotkanie, czy prezentację – i odpowiednio dostosować oświetlenie. Informacje o wykorzystaniu przestrzeni są zbierane, analizowane i wyświetlane użytkownikom aplikacji. Przyjazny interfejs pozwala na stałe monitorowanie i optymalizację sposobu korzystania z pomieszczeń. Udało się to osiągnąć dzięki współpracy z Zumtobel Group Services, która wraz z partnerami dostarczyła rozwiązania i wiedzę niezbędną do skutecznego zarządzania systemem i usługami danych.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED