Alternatywa dla opraw metalohalogenkowych

11 stycznia 2018
Alternatywa dla opraw metalohalogenkowych

Oświetlenie obiektów przemysłowych to jeden z największych wydatków związany z kosztami ich utrzymania. W zależności od zastosowanych technologii, stanowić może od 40 do nawet 70% wszystkich wydatków operacyjnych.

Oprawy LED MONTANA firmy GTV typu high-bay stanowią oszczędną alternatywę dla standardowych opraw metalohalogenkowych, od których wymaga się przede wszystkim emitowania bardzo silnego światła. Umieszczone wysoko pod sufitem zapewniają odpowiednie warunki do pracy i komfort świetlny. Wysokie natężenie światła i jego równomierny rozkład w halach produkcyjnych, magazynach i warsztatach przekłada się na wyższą efektywność pracowników oraz ich bezpieczeństwo. Oprawa MONTANA uzyskuje porównywalną dla tradycyjnych lamp metalohalogenkowych lub wysokoprężnych lamp sodowych wydajność świetlną – 100 lm/W, a kąt świecenia 120° pozwala na równomierne oświetlenie całego pomieszczenia. W zależności od wybranego modelu uzyskać można strumień świetlny o mocy 5000 lub 10 000 lm.

System oświetleniowy z wykorzystaniem oprawy MONTANA gwarantuje pracownikom prawidłowe i niczym niezakłócone pole widzenia w miejscu pracy – odpowiednie natężenie światła, szeroki kąt świecenia oraz wskaźnik oddawania barw na poziomie równym lub wyższym niż Ra = 80, dzięki czemu otaczające przedmioty prezentują się w swojej naturalnej kolorystyce, bez zniekształceń. MONTANA to również stopień ochrony przed wnikaniem pyłu, ciał stałych i wody na poziomie IP54 i brak efektu migotania przy jej zapalaniu. Główna zaleta tej oprawy to jednak energooszczędność – niski pobór mocy i czas pracy na poziomie 40 000 godz.

Charakterystyka:

Zasilanie: AC 180–250 V/ 50–60 Hz

PF > 0,9

Stopień ochrony: IP54

Barwa światła: 4000 K

Kąt rozsyłu światła: 120°

Strumień świetlny 5000/ 10 000 lm

Wskaźnik oddawania barw Ra ≤ 80

Czas pracy 40 000 h