BEMKO zainwestuje w zaplecze badawczo-rozwojowe

3 sierpnia 2018
BEMKO zainwestuje w zaplecze badawczo-rozwojowe

Do mazowieckich firm trafi ponad 25 mln zł na inwestycje w zaplecze badawczo-rozwojowe. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego dofinansowanie uzyska 17 przedsiębiorstw. Fundusze europejskie ułatwią prowadzenie badań na potrzeby m.in. branży produkcyjnej.

Zwiększanie innowacyjności gospodarki jest jednym z głównych obszarów finansowanych ze środków programu regionalnego. Dofinansowanie dotyczy nie tylko projektów badawczo-rozwojowych, ale również tworzenia i rozwoju firmowych centrów B+R. Zgodnie z rozstrzygnięciem kolejnego już konkursu dofinansowanie zaplecza badawczego trafi do 17 mazowieckich przedsiębiorców. Konkurs został przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Zarząd Województwa Mazowieckiego zatwierdził listę 17 projektów z unijnym dofinansowaniem firmowego zaplecza badawczo-rozwojowego. Fundusze na specjalistyczny sprzęt ułatwią przedsiębiorcom prowadzenie prac nad nowymi produktami i usługami, a tym samym przyczynią się do zwiększania ich konkurencyjności na rynku – powiedziała Monika Tchórznicka Zastępca Dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w MJWPU.

Dofinansowanie obejmie sprzęt, aparaturę i technologie niezbędne do prowadzenia badań wynikających z określonych przez przedsiębiorców agend badawczych. Z pomocy finansowej skorzysta m.in. firma Bemko z branży oświetleniowej.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED