Brytyjska Instytucja Normalizacyjna wybrała urządzenie pomiarowe GL Optic

24 października 2019
Brytyjska Instytucja Normalizacyjna wybrała urządzenie pomiarowe GL Optic

British Standards Institution (BSI) wybrała kamerę GL OPTICAM 1.0 firmy GL Optic do weryfikacji opraw oświetlenia awaryjnego zgodnie z normą ISO 3864-2:2016.

BSI jest brytyjskim organem odpowiedzialnym za certyfikację znaków ewakuacyjnych, które są oferowane w Wielkiej Brytanii. Urządzenie zakupione od polskiej firmy GL Optic będzie służyło do weryfikacji rozkładu luminancji badanych produktów.

– Opticam jest jedynym dostępnym urządzeniem, które spełnia nasze wymagania. Jestem także zadowolony ze wsparcia, jakie otrzymaliśmy od firmy GL Optic przy dostosowaniu oprogramowania do naszych potrzeb. Podjęcie współpracy z dystrybutorem produktów GL Optic na rynku brytyjskim, firmą Analytik, pokazuje nasze zaangażowanie w ciągłe doskonalenie usług BSI oraz w znajdowanie nowych i bardziej wydajnych procedur testowania produktów – powiedział Graham McKay, Global Head of Gas & Electrical Products w BSI.

– Czujemy się wyróżnieni tym, że BSI zdecydowała się na zakup naszego nowego matrycowego miernika do pomiaru luminancji. Sprzęt ten może być wykorzystany zarówno do weryfikacji zgodności znaków ewakuacyjnych z normami, jak i do wielu innych przemysłowych zastosowań, np. przy pomiarach wyświetlaczy, ekranów oraz elementów świecących – dodał Mikołaj Przybyła, COO GL Optic.

Kluczowe znaczenie przy badaniu opraw oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego mają pomiary rozkładu luminancji i kontrastu. Aby to zweryfikować, należy wykonać określone pomiary zgodnie z normą ISO 3864-2:2016. W tym celu należy przetestować i porównać znaczną liczbę punktów pomiarowych na każdym znaku oświetlenia awaryjnego.

Na ekranie monitora przedstawiony jest typowy znak wyjścia awaryjnego z punktami pomiarowymi. Korzystanie z tradycyjnego urządzenia do pomiaru jest czasochłonne i wymaga dodatkowych ręcznych obliczeń i raportów.

Dostarczone do BSI urządzenie do pomiaru luminancji jest pomocne w szybkiej i niezawodnej procedurze testowania. Nowy GL Opticam 1.0 nie tylko mierzy luminancję całego obrazu, ale dodatkowo pozwala analizować poziom luminancji i porównywać wartości i kontrast pomiędzy punktami. Dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu operator urządzenia ma szybki dostęp do danych i natychmiastową weryfikację jakości.

O BSI
British Standards Institution (BSI) jest najstarszą na świecie jednostką zajmującą się tworzeniem norm. Uznawana jest za wiodącą instytucję w zakresie normalizacji i certyfikacji. Odpowiada także za weryfikację znaków ewakuacyjnych w Wielkiej Brytanii.

O firmie GL Optic

GL Optic produkuje, dystrybuuje i serwisuje profesjonalne systemy do pomiaru światła: od pomiaru pojedynczych diod LED po urządzenia do kompleksowej oceny opraw oświetleniowych. GL Optic tworzy zintegrowane, łatwe w obsłudze, profesjonalne rozwiązania pomiarowe dla wielu gałęzi przemysłu i zróżnicowanych odbiorców: producentów oświetlenia, firm elektronicznych, dostawców dla branży samochodowej, laboratoriów i ośrodków naukowych.