Chińczycy otworzą w Opolu centrum badawczo-rozwojowe

20 czerwca 2017
Chińczycy otworzą w Opolu centrum badawczo-rozwojowe

Kolejna zagraniczna firma podjęła decyzję o rozbudowie ulokowanego w Opolu zakładu produkcyjnego o centrum badawczo-rozwojowe, gdzie opolanie będą rozwijać technologię, a nie tylko montować gotowe produkty.

Chiński producent oświetlenia, firma Hongbo Clean Energy, wywodząca się z liczącego 7 mln mieszkańców miasta Fuzhou w chińskiej prowincji Fuijan, pod koniec marca br., w wyniku porozumień z miastem i Politechniką Opolską, rozpoczęła budowę zakładu w strefie ekonomicznej, a 13 czerwca, przedstawiciele firmy spotkali się z władzami Politechniki Opolskiej, aby omówić kolejną rozwojową inwestycję.

Politechnika Opolska jako lider w kontaktach z Chinami to dla azjatyckich inwestorów atrakcyjny partner. Działający tu od blisko dekady i uznawany za jeden z najlepszych w Europie Instytut Konfucjusza, a także przywództwo politechniki w konsorcjum One Belt One Road, którego celem jest wspólne pozyskiwanie projektów w ramach tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku (na jego czele, wraz z rektorami z Pekinu i Chongqing, stoi rektor prof. Marek Tukiendorf) sprawiają, że niewielkie Opole jest ważnym punktem na biznesowej mapie współpracy z Państwem Środka.

W ramach przyszłego centrum planuje się praktyki studenckie i stypendia, przede wszystkim jednak chińskim przedsiębiorcom zależy na udoskonaleniu produktów i rozwijaniu myśli technicznej, które chcą powierzyć innowacyjnym inżynierom z Politechniki Opolskiej.

Źródło: wu.po.opole.pl

Zaprenumeruj Oświetlenie LED