DALI – cechy, możliwości, przyszłość

23 lutego 2017
DALI – cechy, możliwości, przyszłość

Nowoczesny system sterowania wymaga elastyczności, prostoty oraz zapewnienia odpowiednich funkcji, a także najprostszego oprzewodowania – wszystkie te cechy łączy system DALI.

DALI type 8

W związku z rozwojem źródeł LED w technice świetlnej szybko pojawił się pomysł, aby regulować również temperaturę barwową w oprawach oraz barwę RGB.

Rozwój – DALI 2

Organizacja DALI, dążąc do rozwoju protokołu i wzrostu jego elastyczności i konkurencyjności, postanowiła rozwinąć obecnie znany protokół i w ten sposób powstał projekt i termin DALI 2.

 Głównym założeniem projektu DALI 2 jest zwiększenie kompatybilności w standardzie. Idea jest taka, że każde urządzenie wpięte do systemu sterowania (sterownik, sensor, zasilacze LED) sygnowane DALI 2 ma być ze sobą w pełni współpracujące, czyli w praktyce można użyć produktów różnych producentów w jednym projekcie (sensory od jednego producenta, sterownik drugiego, elektronika trzeciego) i cały system powinien działać poprawnie.

Obszerny artykuł opisujący standard sterowania oświetleniem DALI ukaże się w numerze 1/2017 kwartalnika Oświetlenie LED.

Zaprenumeruj