ELMONT – nowe oprawy oświetleniowe

28 sierpnia 2019
ELMONT – nowe oprawy oświetleniowe

Elektromontaż Rzeszów SA wprowadził do swojej oferty oprawy uliczne o nazwie ELMONT. Zastosowano w nich najwyższej jakości podzespoły renomowanych producentów, takie jak: zintegrowany energooszczędny moduł LED firmy CREE lub Samsung z diodami Power LED o wysokiej wydajności 180 lm/W, dwukierunkowe matryce soczewkowe PMMA firmy Ledil o wysokiej skuteczności świetlnej. Dzięki wykorzystaniu stałoprądowych zasilaczy Mean Well Elektromontaż Rzeszów stworzył trwałą, wydajną i wielofunkcyjną oprawę do oświetlenia ulic, ścieżek rowerowych, ciągów pieszych i parkingów.
Zastosowanie w oprawach ELMONT dwukomorowych korpusów, które zostały wykonane z wysokociśnieniowego aluminium, oraz wyposażenie ich w uniwersalne uchwyty z możliwością regulacji kąta pochylenia powoduje, że sprawdzają się w każdych warunkach. Zarówno użyte w oprawach układy optyczne, jak i dostępne zakresy mocy i strumieni świetlnych zapewniają szerokie zastosowanie w różnych sytuacjach oświetleniowych w nowo budowanej lub modernizowanej infrastrukturze drogowej.
Konfigurację elektryczną i optymalizację optyczną wykonano na Wydziale Elektrycznym Politechniki Rzeszowskiej. W Laboratorium Podstaw Techniki Świetlnej i Urządzeń Elektrycznych dokonano badań i testów opraw, opracowano również krzywe światłości, które mogą być wsparciem dla projektantów w popularnym programie DIALUX.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED