Energa nagrodzona za nowoczesne oświetlenie uliczne

13 października 2016
Energa nagrodzona za nowoczesne oświetlenie uliczne

Energa Oświetlenie zdobyła tytuł „Kryształ Przetargów Publicznych 2016” za modernizację oświetlenia ulicznego w Bydgoszczy. To prestiżowe wyróżnienie, którego celem jest promocja i upowszechnianie stosowania najlepszych zasad i praktyk w dziedzinie zamówień publicznych. Wręczenie statuetek odbyło się we wtorek na uroczystej gali, podczas otwarcia XI Forum Przetargów Publicznych w Jachrance k. Warszawy.

Kapituła oceniała zrealizowane zadania, będące zamówieniami publicznymi, których wartość przekracza 30 tys. euro. Nagrodzona Energa Oświetlenie wygrała jeden z największych przetargów na modernizację oświetlenia ulicznego w Polsce w Bydgoszczy. Zastosowanie energooszczędnego sprzętu oświetleniowego oraz inteligentnych układów sterujących, znacznie obniży energochłonność systemu oświetleniowego i przyniesie miastu realne oszczędności wydatków na energię elektryczną.

Energa Oświetlenie zmodernizowała na ponad 400 ulicach Bydgoszczy sieć oświetlenia ulicznego składającą się z 7300 sztuk energochłonnych opraw sodowych. Zastąpiły je nowoczesne i energooszczędne oprawy LED-owe o mocy od 26 do 148 W. Działania modernizacyjne objęły także uruchomienie i konfigurację nowoczesnego inteligentnego systemu zdalnego sterowania i monitoringu oświetlenia zapewniającego indywidualne sterowanie każdą zainstalowaną oprawą. Takie rozwiązanie pozwala także zmieniać natężenie oświetlenia w zależności od stopnia użytkowania drogi. Zastosowanie energooszczędnego sprzętu oświetleniowego oraz inteligentnych układów sterujących znaczne obniża energochłonność systemu oświetleniowego. W wyniku przeprowadzonej modernizacji aż o 60 procent spadły koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej na oświetlenie w mieście. Również o 60 procent zmniejszyła się emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Efektem wymiany opraw świetlnych jest również znaczna poprawa bezpieczeństwo mieszkańców oraz ich komfortu życia.  

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED