Etykieta Circle Light

29 marca 2021
Etykieta Circle Light

Firma Schréder wprowadziła etykietę „Circle Light Label” z przejrzystymi kryteriami, aby pomóc  swoim klientom w przejściu na gospodarkę o obiegu zamkniętym i stworzyć pozytywną przyszłość dla wszystkich.

Model obiegu zamkniętego ma koncentrować się przede wszystkim na takich aspektach zrównoważonego rozwoju jak „planeta” i „profit”. Stawia na zmniejszanie obciążenia środowiska przez zwiększanie wartości generowanej w ramach przepływu wszystkich materiałów. Jest definiowany jako przeciwieństwo tradycyjnej gospodarki liniowej, opartej na zasadzie „weź, wyprodukuj i wyrzuć”. W gospodarce o obiegu zamkniętym produkty są projektowane i opracowywane w ramach sieci tworzenia wartości, w której będą one używane tak długo, jak to będzie możliwe.

Firma Schréder ma świadomość, że model oparty na obiegu zamkniętym musi być uwzględniany od etapu projektowania oprawy. Obecnie opracowywana jest gama produktów, w których model ten jest w pełni włączony w DNA opraw.

Po starannej analizie potencjału modelu o obiegu zamkniętym w oprawach, zdecydowano się wprowadzić reprezentującą go etykietę. Ma ona odpowiednio wyróżniać produkty, ułatwiając naszym klientom ich identyfikację. To widoczne oznaczenie produktów, które zostały zoptymalizowane pod kątem gospodarki o obiegu zamkniętym przez spełnienie 12 obiektywnych kryteriów w 5 kategoriach:

  • Wydajność
  • Konserwacja
  • Modernizacja
  • Demontaż
  • Recykling

Więcej szczegółowych informacji na temat tych kryteriów można znaleźć w broszurze Circle Light.

Oprawy są oceniane za pomocą skali porównawczej od 1do 4*.

Źródło: Schréder

Zaprenumeruj Oświetlenie LED