Smart City Wrocław – zastosowanie innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych oraz inteligentnych systemów zarządzania

27 listopada 2020
Smart City Wrocław – zastosowanie innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych oraz inteligentnych systemów zarządzania

Firma Schréder zmodernizowała oświetlenie na terenie Wrocławia. Ideą projektu było wykorzystanie działających już inteligentnych systemów oświetleniowych firmy Schréder: OWLET Nightshift i OWLET IoT oraz zmodernizowanie oświetlenia za pomocą nowych opraw LED wraz z systemem OWLET IoT i multimedialnych kolumn SHUFFLE w celu dalszej rozbudowy projektu smart city na terenie miasta Wrocławia.

Rozwiązania te umożliwiają stworzenie sytuacji, w której infrastruktura oświetleniowa jest ośrodkiem zbierającym dane i przekazującym je na potrzeby wielu usług w mieście. Schréder połączył siły z innymi ekspertami w branży tak, aby móc tworzyć rozwiązania smart city zintegrowane z estetycznymi, energooszczędnymi oprawami, które dostosowane są do wymagań inwestora.

Zastosowane rozwiązania mogą stać się systemem zbierania danych i dostarczania inteligentnych usług bez konieczności inwestowania w dodatkową, kosztowną infrastrukturę. Będzie to możliwe tylko wtedy, kiedy otwartą technologię wykorzysta się do łączenia różnych rozwiązań: dostarczania energii elektrycznej, mobilności, wywozu odpadów. Inteligentne rozwiązania muszą też być przyszłościowe, otwarte na różne alternatywy i pracę z systemami jutra. Istnieją setki inteligentnych rozwiązań. Wyzwaniem jest połączenie ich ze sobą w spójny system.

W ciągu alei Powstańców Śląskich zostało zainstalowanych 546 sztuk nowoczesnych opraw LED z rodziny TECEO, w tym również oprawy parkowe typu PILZEO oraz ISLA. Wszystkie oprawy wyposażone zostały w sterowniki OWLET IoT zintegrowane z systemami smart city należącymi do Grupy Tauron SA. W ramach projektu Smart City Wrocław na terenie całego Parku Południowego zainstalowano 147 opraw typu KIO LED wyposażonych w sterowniki systemu sterowania oświetleniem Owlet IoT oraz w czujniki ruchu, których pole detekcji jest dowolnie regulowane i zostało zaadoptowane pod warunki terenowe całego parku. Na terenie parku zostały zainstalowane również multimedialne kolumny SHUFFLE, działające w systemie OWLET IoT i wyposażone w czujniki ruchu.

To nowoczesne, zintegrowane rozwiązania mające na celu poprawę jakości życia i komfort mieszkańców oraz ochronę środowiska. Oferuje szeroką gamę rozsyłów, przez co doskonale sprawdza się jako oświetlenie parkowe, oświetlenie miejsc użyteczności publicznej, oświetlenie iluminacyjne, a także jako podświetlenie obiektów małej architektury. Dzięki zastosowaniu systemu optycznego LensoFlex®2, kolumna oświetleniowa zapewnia bezpieczne i komfortowe oświetlenie przy zminimalizowanym zużyciu energii elektrycznej. Dodatkowy akcent świetlny tworzy podświetlany pierścień dostępny w formie modułu.

Kolumny Shuffle zostały wyposażone w moduły świetlne oświetlające alejki parku i place zabaw, spoty kierunkowe do iluminacji pomnika Fryderyka Chopina, oświetlenie kierunkowe do podświetlania placów zabaw, a także kamery o wysokiej rozdzielczości do monitoringu parku. Dwie kolumny zostały również wyposażone w pierścień świetlny zintegrowany z czujnikiem smogu, który będzie informował o stanie zanieczyszczenia powietrza w parku.

Źródło: Schréder

Zaprenumeruj Oświetlenie LED