Aplikacje umożliwiające konfigurację i wizualizację rozwiązań oświetleniowych

9 września 2020
Aplikacje umożliwiające konfigurację i wizualizację rozwiązań oświetleniowych

Schréder uruchomił dwie nowe aplikacje: VisioLum 3D (konfiguracyjna) oraz VisioLum AR  (rozszerzonej rzeczywistości). Te nowe narzędzia dają użytkownikom nowy, interaktywny sposób konfigurowania, wizualizacji i doświadczania rozwiązań oświetleniowych w realistycznym ujęciu przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Obie aplikacje są dostępne zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android.

Dzięki Schréder VisioLum 3D architekci, projektanci oświetlenia i urbaniści mogą łatwo i szybko skonfigurować własną, najnowocześniejszą platformę FLEXIA, dobierając różne projekty, wykończenia i akcesoria. Następnie mogą połączyć oprawę z wybranym słupem oraz wysięgnikiem, aby odkryć, w jaki sposób ich własne unikalne rozwiązanie oświetleniowe może ulepszyć i upiększyć ich miasto zarówno w dzień, jak i w nocy.

Po znalezieniu idealnego rozwiązania aplikacje dają możliwość powiększania i pomniejszania obrazu oraz wykonania pełnego obrotu o 360°, aby zwizualizować wszystkie punkty widzenia. Następnie można zapisać swoje wybory i pobrać pliki 3D lub PDF z podsumowaniem konfiguracji, aby udostępnić je współpracownikom i potencjalnym klientom.

Dzięki Schréder VisioLum AR mogą zintegrować rozwiązanie z rzeczywistym środowiskiem miejskim, a następnie odwzorować końcowy efekt.

Obie aplikacje współpracują z platformą oprawy FLEXIA i w najbliższej przyszłości zostaną rozszerzone o kolejne oprawy oświetleniowe. O każdej porze dnia i z dowolnego miejsca ta najnowocześniejsza technologia umożliwia interakcję i pełne dostosowanie rozwiązania oświetleniowego przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze wrażenia, aplikacje Schréder VisioLum współpracują z urządzeniami, które przeszły proces certyfikacji ARCore – platformy używanej do tworzenia doświadczeń rzeczywistości rozszerzonej dla urządzeń z systemem Android i iOS.

Pobierz bezpłatnie obie aplikacje dostępne na Apple iStore i Google Play Store, korzystając z poniższych łączy:

Google Play

Schréder VisioLum 3D | Schréder VisioLum AR

App Store

Schréder VisioLum 3D | Schréder VisioLum AR