Inteligentne oświetlenie drogowe LED

14 kwietnia 2016
Inteligentne oświetlenie drogowe LED

Enea Oświetlenie wybudowała w Mieścisku instalację inteligentnego oświetlenia drogowego LED. Nowoczesny system steruje lampami na ścieżce pieszo-rowerowej, tak że światło podąża za przechodniem lub rowerzystą. Dzięki nowemu rozwiązaniu poprawi się bezpieczeństwo i komfort mieszkańców a gmina zaoszczędzi na opłatach za energię elektryczną.

Zaprojektowana i wykonana przez Eneę Oświetlenie inwestycja, to efekt bliskiej współpracy spółki z gminą Mieścisko. Jest to pierwsza taka instalacja na terenie obsługiwanym przez Eneę Oświetlenie, który obejmuje północno-zachodni obszar Polski.

Nowa instalacja oświetleniowa o długości ok. 850 m zlokalizowana jest przy ulicy Wągrowieckiej. Wzdłuż ścieżki pieszo rowerowej firma zainstalowała 24 nowoczesne i energooszczędne oprawy o mocy 19 W wyposażone w tzw. autonomiczny system inteligentnego sterowania oświetleniem.

Budowa ścieżki rozpoczęła się 16 marca br. oświetlenie obecnie działa i trwają prace odbiorowe.

Inwestycja w Mieścisku stanowi część prac, w trakcie których Enea Oświetlenie, w formule ESCO, zmodernizowała oświetlenie w 25 miejscowościach na terenie gminy. Zainstalowano łącznie 780 nowoczesnych, energooszczędnych opraw LED. Podsumowaniem projektu było spotkanie zorganizowane przez wójta gminy Mieścisko. Uczestniczyło w nim 20 samorządowców z sąsiednich gmin. Gmina Mieścisko i Enea Oświetlenie przedstawiły technologiczne i ekonomiczne efekty modernizacji oświetlenia.
Formuła ESCO oznacza, że koszt inwestycji w całości pokryła Enea Oświetlenie, a spłata instalacji następuje z oszczędności powstałych z opłat za energię i eksploatację oświetlenia.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED