Jakie kable do instalacji LED?

10 marca 2016
Jakie kable do instalacji LED?

Współczesne instalacje oświetlenia są coraz bardziej rozbudowane. Za pomocą jednego przycisku na ścianie lub pilota można sterować ilością i natężeniem oświetlenia, kreując dowolne sceny świetlne. Tego typu instalacje wymagają stosowania odpowiednich przewodów zasilających, które zapewnią pełne bezpieczeństwo i fachowość wykonawstwa.

 

 

 

Najwyższa jakość pod znakiem nkt
Czterożyłowy przewód nkt instal lumen YDYpżo 4×1,5mm2 450/750V pozwala na realizację rozbudowanych instalacji oświetleniowych, które gwarantują pełne bezpieczeństwo użytkowania instalacji oraz jej zgodność z obowiązującymi przepisami.
Neutralne przewody N zapewniają bezpieczeństwo użytkowania sieci elektrycznej, oznaczono je łatwym do odróżnienia kolorem niebieskim zgodnie z normą PN-HD 60364-5-51 „Instalacje elektryczne w obiektach budowlanych”.

 

Przewody wykonane z najwyższej jakości materiałów sprawiają, że układanie instalacji stało się prostsze i wygodniejsze. Przewody nie sprężynują i nie skręcają się podczas odwijania. Wytłaczana w technologii próżniowej powłoka gwarantuje wygodne prowadzenie okablowania nawet na zakrętach i pod kątem prostym. Miękka, plastyczna powłoka zewnętrzna jest łatwa w obróbce i zachowuje swoje parametry nawet w niskich temperaturach. W celu zmniejszenia ryzyka uszkodzenia żyły ochronnej, jej położenie oznaczono na wierzchniej warstwie przewodu za pomocą wyczuwalnych w dotyku wypustek.
Przyszłościowe rozwiązanie jest idealne również wszędzie tam, gdzie jest planowana rozbudowa systemu oświetlenia, np. o dodatkowe źródła światła, komponenty systemu sterowania czy ściemniacze.

 

 

www.nktcables.pl