Japońska technologia dla polskich rolników

13 lipca 2017
Japońska technologia dla polskich rolników

Na polskim rynku zadebiutowały japońskie lampy LED marki Toshiba przeznaczone do uprawy roślin. Serię Grow Light wyróżnia wysoka jakość, która pozwala zwiększyć wydajność produkcji roślinnej i jednocześnie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Dla polskich rolników to szansa na rozwój upraw i ograniczenie kosztów.

Energooszczędne systemy świetlne Grow Light to alternatywa dla konwencjonalnych lamp sodowych. Dzięki oświetleniu LED rolnicy mogą zwiększyć przestrzeń produkcyjną. Lampy fluorescencyjne ograniczają powierzchnię uprawy ze względu na produkowane przez nie ciepło, które nie pozwala na umieszczanie ich blisko szczytów roślin. Oświetlenie Grow Light rozwiązuje ten problem.

Produkty japońskiej marki pozwalają osiągnąć oszczędność energii na poziomie 86 proc. w porównaniu do innych dostępnych na rynku rozwiązań. Właściciele upraw mogą cieszyć się niższymi rachunkami za energię elektryczną, krótszym czasem wegetacji oraz większą liczbą plonów – nawet o 30 proc.

Produkty z serii Grow Light dostarczają roślinom uniwersalnie zbilansowane spectrum światła.  Pozytywnie wpływają na wzrost rośliny i proces fotosyntezy. Występują w różnych wariantach mocy – 9, 19, 76 i 185 W ze współczynnikiem PAR (gęstość strumienia fotonów) równym odpowiednio 8,7, 25, 76 i 400 µmol/s.

CO-Unity prowadzi własną dystrybucję produktów Grow Light marki Toshiba w Polsce. Klienci mogą liczyć na wsparcie partnerów w postaci konsultantów i projektantów oświetlenia. W ramach konsultacji eksperci CO-Unity przeprowadzają również kalkulacje oszczędności energii. Wszystkie produkty oświetleniowe marki Toshiba posiadają 2-letnią gwarancję producenta.

Korzystne możliwości finansowania

Modernizacja oświetlenia nie musi być kosztowna.  Do dyspozycji rolników jest dziś beznakładowy model finansowania modernizacji oświetlenia w formule ESCO lub leasingu operacyjnego. Zakup pokrywany jest z  funduszu ESCO, natomiast inwestor spłaca go z oszczędności uzyskanych dzięki nawet 86 proc. zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej. Usługa obejmuje również kompleksowe doradztwo partnerów technologicznych.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED