Jaśniejsze przejścia dla pieszych

23 czerwca 2016
Jaśniejsze przejścia dla pieszych

Na kolejnych przejściach dla pieszych w Warszawie jest bezpieczniej po zmroku. Wszystko dzięki dodatkowemu doświetleniu. Aby doświetlić przejścia, użyto opraw o innej, jaśniejszej barwie światła niż oświetlenie na danej ulicy. W zależności od lokalizacji montowane są oprawy metalohalogenkowe lub ledowe, świecące na biało.
W ostatnich tygodniach ZDM zakończył prace w kilku lokalizacjach. Doświetlono przejście na ul. Kondratowicza. Podobne prace przeprowadzono przy skrzyżowaniu ul. Bora-Komorowskiego/Fieldorfa oraz na ul. Grzybowskiej w rejonie ul. Jana Pawła II i ul. Żelaznej. Duże prace nie ominęły ul. Łukowskiej, gdzie doświetlono cztery przejścia.
W najbliższym czasie podobne roboty ZDM planuje przeprowadzić na ulicach: Rodziewiczówny, Cyrulików i Gorzykowskiej. Kilkanaście kolejnych lokalizacji zyska dodatkowe oświetlenie dzięki budżetowi partycypacyjnemu. Nowe lampy staną na Ursynowie: na ul. Belgradzkiej i ul. Lanciego, a także na skrzyżowaniu ul. Stryjeńskich z ul. Przy Bażantarni oraz ul. Wąwozowej z ul. Dembego. We Włochach doświetlone będą dwa przejścia dla pieszych przez ul. Potrzebną, a w Rembertowie – pięć „zebr” na wlotach ronda gen. Fieldorfa „Nila”.

 

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED