LEDS C4 otwiera centrum projektowania i innowacji

6 stycznia 2022
LEDS C4 otwiera centrum projektowania i innowacji

Firma LEDS C4 niedawno otworzyła w Madrycie swoje własne centrum projektowania i innowacji. Jednostka ta będzie koncentrować się na projektach oświetleniowych w biurach i przestrzeniach handlowych.

Firma zainwestowała w nowoczesny obiekt 2 mln euro.Początkowo centrum będzie zatrudniać 25 osób. Celem spółki jest nadanie impulsu w segmencie powierzchni biurowych i handlowych.

To wyjątkowa przestrzeń do rozwoju i eksperymentowania ze światłem, która pozwala nam realizować cele, jakie postawiliśmy sobie zaledwie dwa lata temu – twierdzi Jordi Rocasalbas, dyrektor ds. innowacji LEDS C4, odpowiedzialny za centrum.

Firma LEDS C4 zdecydowała się powiększyć inwestycje w badania, rozwój i innowacje, tworząc przestrzeń łączącą projektowanie i technologię, która działa już pełną parą. Ta nowa struktura jest uzupełnieniem prac innowacyjnych i projektowych prowadzonych w siedzibie głównej w Léridzie i działa jako siła napędowa.

Nowe centrum jest pomyślane jako ośrodek inteligentnego oświetlenia, stosowanego w szczególności w sektorach biurowym i handlowym: od koncepcji i projektowania produktu, po opracowanie techniczne i cyfrowe, a także szkolenia dla specjalistów i szkół. Jego celem jest opracowywanie zaawansowanych, dostosowanych do potrzeb każdego projektu rozwiązań oświetleniowych, a także rozwiązań architektonicznych dla zintegrowanych opraw oświetleniowych. Wszystkie one są wyposażone w inteligentne systemy zarządzania, łączność i usługi cyfrowe.

Ponadto w tym roku LEDS C4 stawia na dostarczanie rynkowi integralnych rozwiązań architektonicznych do sufitów podwieszanych i drewnianych, uwzględniając w swoim portfolio nowe generacje zintegrowanych opraw. Firma spełnia w ten sposób wszelkie potrzeby powierzchni biurowych i handlowych.

Nowe obiekty są dostępne dla wszystkich klientów LEDS C4. Zespół LEDS C4 wspiera tu zarówno grupy, począwszy od firm inżynierskich, poprzez pracownie architektoniczne, po  projektantów oświetlenia, jak i właścicieli lub deweloperów prowadzących budowę w projektach komercyjnych i biurowych.

Na powierzchni t100 m2 znajdują się: laboratorium do badań termicznych, optycznych i fotometrycznych, pomieszczenie do eksperymentowania ze światłem, interaktywny salon wystawowy produktów oraz kilka dynamicznych przestrzeni z różnymi koncepcjami oświetlenia. Centrum jest również wyposażone w najnowszą technologię opracowywania produktów spełniających wszystkie standardy certyfikacji ekologicznej WELL i BREEAM.

Centrum stanowi źródło wiedzy dla całego przedsiębiorstwa i działa jako inspiracja dla naszych klientów. Ten ruch pozwala nam uzupełnić nasze portfolio produktów i rozwiązań oświetleniowych 360°, które LEDS C4 aktualnie oferuje, z doskonałą obsługą i eksportem do ponad 140 krajów – podsumowuje Xavier Corrons, dyrektor generalny LEDS C4.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED