LUG wspiera walkę z koronawirusem

6 kwietnia 2020
LUG wspiera walkę z koronawirusem

Wykorzystując doświadczenie w działalności międzynarodowej i posiadane kontakty, LUG skoordynował cały proces zakupu oraz przygotowania transportu do Polski 50 ton sprzętu ochrony osobistej, w tym: 1 000 000 par rękawiczek, 150  000 maseczek, 35  000 gogli, 25  000 kompletnych kombinezonów, 4  000 przyłbic.

Zakupiony i sprowadzony do Polski sprzęt jest niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa pracowników lubuskich placówek medycznych i służb, którzy każdego dnia stają na pierwszej linii frontu walki o nasze zdrowie.

Obecna sytuacja stawia przed nami wszystkimi wiele wyzwań, dlatego szczególnie w tych trudnych chwilach musimy się jednoczyć i wzajemnie sobie pomagać, by stawić im czoła. Pomoc można nieść na wiele sposobów, a najbardziej efektywna jest wtedy, kiedy wykorzystujemy swoje najlepsze umiejętności. W naszym przypadku do takich umiejętności z pewnością należą współpraca z zagranicznymi partnerami i realizacja dużych przedsięwzięć międzynarodowych. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie, kontakty i know-how naszego zespołu mogliśmy na prośbę lokalnych władz woj. lubuskiego i Zielonej Góry skutecznie skoordynować zakup i sprowadzenie niezbędnego sprzętu ochrony osobistej dla lubuskich jednostek medycznych i to na pewno nie jest nasze ostanie słowo w walce z koronawirusem. Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa pracowników służby zdrowia, którzy wykonują tytaniczną pracę każdego dnia w trosce o zdrowie nas i naszych bliskich.– komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

W związku z postępującym rozprzestrzenianiem się epidemii wirusa COVID-19 i rosnącym zapotrzebowaniem na środki ochrony osobistej, do zrealizowania zamówienia ilości niezbędnych dla placówek medycznych często konieczna jest koordynacja bezpośrednio z zagranicznymi producentami i operatorami logistycznymi. Nasze doświadczenie, wiedza i odpowiednie zasoby umożliwiają nam efektywne prowadzenie takich procesów nawet na takich odległych rynkach jak Chiny. Jednocześnie jak podkreśla Mariusz Ejsmont, V-Prezes Zarządu LUG S.A, który koordynował projekt realizowany dla Województwa Lubuskiego i Miasta Zielona Góra: – Jesteśmy gotowi zaoferować również innym regionom taką pomoc jak w przypadku Województwa Lubuskiego i Zielonej Góry. Chętnie zaangażujemy nasze know-how i zasoby we wspólny wysiłek walki z koronawirusem.

Pomimo wyjątkowych okoliczności, w związku z postępowaniem epidemii wirusa COVID-19, LUG

utrzymuje ciągłość procesów produkcyjnych i dostaw oraz jest gotowy na przyjęcie nowych zleceń i ich realizację w uzgodnionych terminach, dbając jednocześnie o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich pracowników firmy, ich rodzin oraz osób z współpracujących z firmą.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED