Masowa produkcja diod LED typu Filament

16 lutego 2017
Masowa produkcja diod LED typu Filament

Firma Seoul Semiconductor poinformowała o rozpoczęciu produkcji najnowszego produktu zwanego Filament LED. Rozwiązanie to podobne jest do COB (ang. chip on board), ale forma końcowa produktu jest inna i ma także zupełnie inne przeznaczenie. Wartość rynku docelowego dla tego typu produktów szacowana jest na ok. 1,3 mld dol.

Bazując na swoich solidnych patentach, Seoul Semiconductor kontynuuje powiększanie swojego udziału w rynku rozwiązań typu Filament LED, których rynek wyceniany jest na około 1,3 mld dol. – powiedział Kibum Nam, CTO firmy Seoul Semiconductor. – Będziemy mocno promować siłę technologii LED Seoul Semiconductor poprzez rozwiązania Filament LED – dodał.

Rozwiązania typu Filament LED od Seoul Semiconductor umożliwiają generowanie światła o wysokiej jakości, bardzo zbliżonej do światła dziennego. Łatwiejsze dzięki temu staje się połączenie przyjemnego designu z jakością generowanego światła, które wpływa na odczucia obserwatorów. Podłużna budowa pozwala Filament LED na dookólny rozsył światła dzięki technologii COB bazującej na bardzo cienkich ceramicznych podłożach. Pojedyncze paski Filament LED generują standardowo od ok. 105 do 210 lm, przy temperaturze barwowej CCT równej 2700 K i CRI minimum 80. Z łatwością dzięki temu znajdą zastosowanie w miejscach, gdzie dostarczanie światła ma także wymiar estetyczny – w restauracjach, kawiarniach, hotelach, poczekalniach, salonach. Jest do doskonałe zastępstwo dla wysłużonych już żarówek. Z pewnością jest to alternatywa o znacznie wyższych sprawnościach niż wszelkie dostępne żarówki (wliczając w to te „energooszczędne”).

Prace nad tą technologią rozpoczęły się w Seoul Semiconductor już w roku 2000, długo przed pojawieniem się pierwszych zapytań o tego typu rozwiązania. Produkcja była wstrzymana do tej pory, ponieważ główne zainteresowanie budziły produkty innego typu, a rynek nie był jeszcze gotowy do adaptacji Filament LED. Decyzja ta obrazuje bardzo jasną i długoterminową wizję firmy Seoul Semiconductor. Firma jest w posiadaniu patentów, które obejmują produkcję chipów, COB, oraz procesów projektowania modułów. Są to najważniejsze technologie powiązanie z produkcją Filament LED. Dzięki szerokiemu wachlarzowi patentów firma Seoul Semiconductor chroni swoich klientów i ich produkty przed nieuczciwą konkurencją.

Ogólnoświatowy rynek lamp LED (źródeł światła)  szacowany jest na 7 mld sztuk rocznie, z czego 2,5 mld to lampy do różnego typu rozwiązań dekoracyjnych, czyli główny kierunek promocji Filament LED. Zastosowanie Filament LED na rynku już się rozpoczęło – produkty trafiają na półki sklepowe w różnych formach i kształtach.

Filament LED na dzień dzisiejszy dostępny jest w dwóch wersjach długości: 38 mm oraz 50 mm.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED