Miliony na innowacje

10 marca 2017
Miliony na innowacje

Fot. Zespół Miloo Electronics: w środku prezes spółki Przemysław Włodarczyk oraz wiceprezes Miłosz Włodarczyk

Działająca w Wiśniczu firma Miloo Electronics postanowiła sięgnąć po unijne dotacje, by sfinansować rozwój oparty na nowatorskich rozwiązaniach, które opatentowała w zeszłym roku. W tym roku spółka wyda prawie 15 mln zł na inwestycje i zamierza poważnie zaistnieć na polskim rynku osprzętu oświetleniowego. Oprócz inwestycji w park maszynowy firma zwiększy zatrudnienie – już teraz poszukuje do pracy kolejnych specjalistów.

W ostatnich dwóch latach firma bardzo mocno postawiła na badania i rozwój. Obecnie Miloo wytwarza oświetlenie wykorzystywane m.in. w halach produkcyjnych, halach sprzedażowych, galeriach handlowych, tunelach, przejściach podziemnych, stacjach benzynowych i placówkach medycznych. Teraz zamierza mocno rozwinąć gałąź ledowego oświetlenia ulicznego. Ma już gotowe, przetestowane w swoich specjalistycznych laboratoriach, prototypy. Półautomatyczne linie montażowe, które za kilka miesięcy mają zacząć pracować w Miloo dzięki unijnej dotacji, pozwolą wyprodukować do końca roku 50 tys. opraw. Docelowo ma ich powstawać 100 tys. rocznie.

Miloo Electronics rozwija także gałąź smart building i smart lighting, tworząc układy sterowania i oprogramowanie do zarządzania inteligentnymi budynkami i oświetleniem ulicznym.

Wiosną przyszłego roku Miloo Electronics weźmie udział w największych w Europie targach branży oświetleniowej Light and Building we Frankfurcie.

Źródło: www.bochnianin.pl, www.emiloo.pl